Bielsko-Biała bez kominów

2018/04/11
szymon

Dotychczas nieodłącznym elementem panoramy Bielska-Białej były słynne kominy elektrociepłowni. Niektórzy żartobliwie mówią nawet, że to punkt orientacyjny pomagający trafić "do domu" Smile Już niebawem ma się to zmienić, gdyż jeszcze w tym roku firma Tauron ma wyłonić wykonawcę rozbiórki. Na poniższych zdjęciach pokazujemy jak prawdopodobnie będzie wyglądało Bielsko-Biała bez kominów.

Kominy elektrociepłowni

Budowa bielskiej elektrociepłowni sięga lat 60-tych ubiegłego wieku. Budowa miała miejsce na obrzeżach miasta natomiast w dzisiejszych czasach ten fragment Bielska-Białej stanowi niemalże samo centrum. Niewątpliwie są to najwyższe budowle w mieście mieżące 160 i 120 metrów wysokości. Nie tak dawno pokazywaliśmy zdjęcia z Tychów gdzie przy dobrych warunkach pogodowych widać nasze kominy (prawie 40 km!).

Bielsko-Biała bez kominów

Jak dowiedzieliśmy się niedawno firma Tauron jeszcze w roku 2018 ma wyłonić firmę, która podejmie się rozbiórki bielskich kominów. Na przygotowanych zdjęciach można zobaczyć jak prawdopodobnie będzie wyglądało miasto Bielsko-Biała bez kominów.

Kiedy wyburzą kominy elektrociepłowni

W 2013 roku oddano do eksploatacji nowy blok ciepłowniczy. W efekcie stare kominy są już nieużywane i w tym samym roku zaczęto rozmawiać na temat rozbiórki. Dokładną datę wyburzenia poznamy zapewne po wybraniu firmy, która podejmie sie tego zadania. Póki co możemy cały czas je podziwiać Smile

 

Bielsko-Biała bez kominów
Bielsko bez kominów
Wyburzenie kominów Bielsko
Kominy elektrociepłowni Bielsko
Bielsko-Biała bez kominów
Bielsko-Biała bez kominów
Bielsko-Biała kominy
Kominy w Bielsku-Białej
Kominy elektrociepłowni Bielsko-Biała