Know how

Jeśli zastanawiałeś/aś się jak latać dronem, czy latanie dronem jest trudne a może jak nauczyć się obsługi drona - ta kategoria naszego dronowego bloga jest dla Ciebie. W tej części dzielimy się naszym know-how czyli wiedzą, którą zdobywamy przez cały czas istnienia naszej firmy. Może już latasz większym lub mniejszym quadrocopterem i martwi Cię temat latania dronem bez licencji i konsekwencji tego? A może zgubiłeś swojego drona i szukasz przyczyny? Powiemy o tym jak robić nocne zdjęcia dronem, jak ustawić długi czas migawki czy w końcu jak zrobić timelapse z drona. Wskażemy również drogę jak zrobić świadectwo kwalifikacji UAVO potrzebne do komercyjnego latania quadrocopterem.

Najpopularniejsze frazy w tej kategorii: latanie dronem bez licencji, latanie dronem w zamkniętych pomieszczeniach, latanie dronem w pomieszczeniach, jak latać dronem, jak zrobić timelapse z drona, timelapse, jak zrobić nocne zdjęcie z dron, fotografia nocna z drona, świadectwo kwalifikacji uavo, licencja dron, latanie dronem w deszczu

Obróbka materiału wideo z drona

Programy do wideo z drona

Jeden z naszych czytelników zadał pytanie odnośnie programów, których używamy do obróbki wideo. Dziś krótko odpisując na jego pytania podzielę się z Wszystkimi naszym warsztatem do montażu filmów z drona. Zacytuję fragment maila w od Bartka z firmy Dronic:

"Materiał z mojego drona to MP4 lub MOV w rozdzielczości 4K. Przyznam sie że korci mnie używać w ustawieniach 50 klatek/sek. - lepszy obraz przy dynamicznych ujęciach. Proszę o radę lub podpowiedź jakim programem warto się zainteresować. Jakiego programu używacie. Chodzi o to aby program mógł przyciąć film, miał jakieś proste filtry, mógł zrenderować materiał."

Czytaj dalej wpis Obróbka materiału wideo z drona

5 aplikacji dla operatora drona

Drone Apps Must Have

Dziś w naszym artykule przeczytasz o pięciu niezbędnych aplikacjach, dzięki którym latanie dronem będzie: bezpieczniejsze, przyjemniejsze, sprawniejsze i bardziej użyteczne a Twoje ujęcia i materiały będą cieszyły się jeszcze większą popularnością.

Czytaj dalej wpis 5 aplikacji dla operatora drona

Jak nie rozbić drona

Upadek drona DJI Phantom 4

Dziś publikujemy obszerną listę rad i wskazówek jakimi kierujemy się podczas latania dronem aby uniknąć awarii w powietrzu lub rozbicia drona. Ponad 200 godzin wylatanych w powietrzu, licencja UAVO Vlos oraz 0 krytycznych sytuacji lub uszkodzeń multikoptera dają wyraźny dowód na to,  że poniższe wskazówki działają.

Czytaj dalej wpis Jak nie rozbić drona

Selfie-drony i kierunki rynku dronowego - czyli co nas czeka w przyszłości

wingsland s6 selfie drone

Dziś wspólnie spojrzymy na rynek dronów za 5 - 10 lat. W jakim kierunku zmierza rozwój multikopterów, do czego mogą być użyte bezzałogowe statki powietrzne za kilka lat, być może warto się zainteresować jedną z poniższych dziedzin aby znaleźć swoją niszę w ciągle rosnącym rynku dronów. 

Czytaj dalej wpis Selfie-drony i kierunki rynku dronowego - czyli co nas czeka w przyszłości

Latanie dronem bez licencji

Świadectwo Kwalifikacji UAVO

Pewnie nie jeden początkujący zadawał sobie pytanie czy można latać dronem bez licencji? To oczywiście zależy od tego, gdzie i w jakim celu. Jeżeli masz na myśli zarobkowe latanie, to jesteś zobowiązany posiadać licencję, jeżeli jesteś amatorem i latasz dla własnej przyjemności, sportowo lub dla zdjęć na własny użytek to...

Czytaj dalej wpis Latanie dronem bez licencji