Jak zrobić niezapomniane zdjęcie z drona podczas wycieczki

2019/01/27
rafal

Niezapomniana wyprawa w góry, wycieczka za miasto ze znajomymi, grill u dawnego znajomego, czy wypad na plaże. Wszystkie najciekawsze chwile uwiecznione na fotografii, którą wrzucamy na Facebook, Instagram czy Snapchat. Nie ważne jak bardzo sceptyczni jesteśmy do ‘chwalenia’ się przeżytymi momentami w Internecie, każdy z nas przynajmniej raz pochwalił się swoim bliskim lub dalszym znajomym ciekawym zdjęciem. Masz drona lub planujesz jego zakup zrób z niego użytek. Naucz się robić ciekawe zdjęcia z powietrza.

Oto kilka rad i wskazówek jak używać drona na wycieczce i dlaczego warto go zabrać ze sobą.

Z lotu ptaka świat wygląda inaczej

Po pierwsze, widok z lotu ptaka zawsze jest inną perspektywą tego co widzisz i widzą inni. Zwykły chodnik, zwykła alejka lub zabytkowa uliczka już z wysokości 10 metrów mogą wyglądać zupełnie inaczej. Niestety nie dowiesz się tego, dopóki nie sprawdzisz na zdjęciu lub filmie z drona.

Latający selfie stick

Po drugie, regulacje prawne i prawo lotnicze nie są aż takie straszne, jak o nim piszą. Niemal wszędzie możesz ze sobą zabrać DJI Mavic Air, a jeżeli nadal obawiasz się, że ktoś zapyta Cię o Świadectwo Kwalifikacji lub kamizelkę to miej przy sobie niezawodnego, przenośnego DJI Tello Smile Zawsze to jakieś przedłużenie Selfie Sticka Wink (o tym gdzie można latać pisaliśmy w poprzednich artykułach)

Pocket dron

Po trzecie, dron wcale nie musi zajmować całej walizki. Nawet jeżeli nie masz już miejsca w bagażu lub bagażniku z pomocą przyjdą taz zwane Pocket Drony i między innymi wyżej wymienione modele. Pamiętaj, wybierasz się na wycieczkę, nie musisz brać ze sobą całego studia.

Wyżej nie zawsze oznacza ciekawiej

Po czwarte, najciekawsze zdjęcia to wcale nie te z wysokości 200 metrów AGL. Nie trzeba wylatywać ponad wszystkie zabudowy, na wysokość przelotową samolotów. Chodzi o to aby zrobić zdjęcie z odrobinę wyższego pułapu aniżeli poziom Twoich oczu. Czasem z wysokości drugiego piętra. Spróbuj.

Potraktuj to jako hobby, rozrywkę

Po piąte, nie spiesz się. Jesteś na wakacjach, feriach. Masz czas na hobby, na kawę, na wypoczynek. Wtedy możesz się zastanowić: a jakie tutaj by było ciekawe ujęcie z drona.

Odpowiednie światło

Po szóste, światło i słońce, idąc za radą eksperta od fotografii z drona, zasłyszanego na zagranicznym forum, długie cienie i ostre słońce to przeciwnik fotografa z lotu ptaka. Dlatego, może Cię to zdziwi ale wykorzystaj słoneczny piękny dzień na wypoczynek, zabawę i obserwację. Najlepsze zdjęcie z powietrza zrobisz w okolicy złotej godziny, czyli przed wschodem i po zachodzie słońca. A i zachmurzone dni wcale nie są takie złe i warto wykorzystać je na sesję nad dachami.

Z dużej odległości

Po siódme, jeżeli możesz i masz okazję, to jedno zdjęcie z mega wysokości też będzie ciekawe do portfolio, z dużej wysokości warto uchwycić kiedy masz przed sobą zapierające dech w piersiach widoki, takie jak morze, duże jezioro czy pasmo górskie. Wtedy czasem warto odsunąć się lub odlecieć na znaczną odległość.

Google maps dla droniarzy

Po ósme, google maps. Nie wiesz co w okolicy jest ciekawego, nie masz pomysłu na zdjęcie, sprawdź jak wygląda okolica z dużej wysokości za pomocą google. Być może jest w Twojej okolicy na przykład w lesie jakiś ciekawy zbiornik wodny lub polana w ciekawym kształcie.

Poszukaj inspiracji

Po dziewiąte, być może ktoś tutaj już latał bezzałogowcem? To że po wpisaniu frazy zdjęcia stoku xxx z drona pojawia się setka różnych ujęć od lokalnej firmy z usługami dronem, nie oznacza, że Ty nie możesz zrobić swojego nawet lepszego ujęcia. Zobacz co robili inni, jakie ujęcia wyszły im najlepiej i dorzuć coś od siebie do obszernego portfolio okolicy.

Traktuj to jako dobrą zabawę

Dziesięć: to jest Twój wolny czas, nie spinaj się, zdjęcie nie jest sprawą życia lub śmierci, chodzi o zabawę, o pamiątkę i o pielęgnowanie Twojego hobby.

Ponieważ są ferie i zima na całego życzę Ci udanego urlopu, odlecianych zdjęć z powietrza i do zobaczenia nad dachami i stokami Beskidu Śląskiego i Żywieckiego Smile

 

Kategoria: 

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek

Witam, regularnie śledzę Wasz blog i stronę. Dzięki Wam upewniłem się że latanie to jest to co chce robić. Proszę o radę: Dla droniarza amatora z wizją rozwoju lepsze będzie Inspire 1 plus Osmo czy Yuneec Typhoon H Pro plus Action Cam? Wiem że w internecie jest mnóstwo opinii ale chciałbym poznać Waszą. Pozdrawiam. Do zobaczenia na niebie

Ocena: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika szymon

Marek, cieszę się bardzo, że zaraziłeś się pasją do latania Smile świetna sprawa! Jeśli chodzi o sprzęt to ciężko mi być obiektywnym bo od początku stawiamy na DJI. Opinie są różne jednak DJI jest bezsprzecznym liderem w tej dziedzinie Smile 

Obrazek użytkownika Marcin

Witam,
Dopiero co znalazłem stronkę szukając prostego programu do robienia filmów z drona.
Od jakiś 3 lat posiadam Mavick Air. Niestety muszę przyznać ze nie korzystam z niego tak często jakbym chciał.
Zniechęciło mnie kilka problemów. Czy mógłbyś służyć poradą ?
Latam tylko w miejscach odludnych. Niestety bardzo często, mimo wydaje mi się poprawnego ustawienia anten (pionowo -trochę do przodu delikatnie zgięte ku sobie) gubi zasięg.
Laguje/mrozi obraz podczas nagrywania mimo ze kupiłem kartę micro SD SanDisk Extreme.
Program do sklejania filmów spróbuję proponowany przez Ciebie Movavi.
Jeszcze jedno.... Wiesz może jak wrzucać zdjęcia sferyczne na google maps ?
Z jakąkolwiek pomoc serdecznie dziękuję,
Pozdrawiam,
Marcin

Dodaj komentarz