Dron Blog

Witaj na naszym firmowym blogu o dronach! Skoro jesteś tutaj zapewne interesujesz się tematyką związaną dronami. Być może dopiero zaczynasz swoją przygodę lub już byłeś/aś nie raz w powietrzu swoim większym lub mniejszym dronem. Nie ma to znaczenia, staramy się aby tematyka naszego dron bloga obejmowała materiały zarówno dla początkujących droniarzy jak i tych bardziej zaawansowanych.

Będziemy mówić tutaj o tematach 'przyziemnych' zaczynając od początku czyli jakiego drona kupić na początek, jak nauczyć się latać dronem, czy jest mi potrzebna licencja UAVO i jak ją zdobyć poprzez bardziej szczegółowe tematy takie jak na przykład: jak wykonać nocne zdjęcia z drona, czy można latać w deszczu, w zimie, mrozie, w pomieszczeniach aż po wskazówki tworzenia timelapse z drona.

Nie pominiemy również tematyki związanej z zakładaniem firmy dronowej, odpowiemy sobie na pytania czy filmowanie z powietrza (biznes dronowy) się opłaca, ile zarabia pilot drona czy jak wycenić usługi operatora bezzałogowego statku powietrznego.  W dziale Off topic powiemy sobie o pozostałych, luźnych tematach takich jak sport dronowy / drony wyścigowe jak również odpowiemy na pytanie czy dron na komunię to dobry pomysł.

Naszego dron-bloga podzieliliśmy na pięć kategorii:

  • Know-how - czyli jak latać dronem, jak zrobić dobre zdjęcia, licencja UAVO a latanie dronem itp.
  • Business Case - wszystko co potrzebujesz wiedzieć o biznesie dronowym, czy biznes dronowy się opłaca, ile zarabia operator drona, jak założyć firmę dronową, usługi dronem od a do z...
  • Sprzęt - jaki dron do filmowania, drony dla dzieci, jaki dron na początek, porównania sprzętu DJI Mavic vs. Phantom 4...
  • Relacje z terenu - ciekawe doświadczenia z życia ekipy dronowej, latanie w mrozie, na deszczu, na wietrzre, ile uniesie dron...
  • Off topic - luźne tematy, sport dronowy, dron wyścigowy, czy dron na komunię to dobry pomysł...

Zapraszamy i zachęcamy do komentowania - być może frapuje Cię jakiś inny temat na który nie znalezłeś/aś odpowiedzi? 

Najnowsze wpisy na dron-blogu

2017/09/07
Programy do wideo z drona
Obróbka materiału wideo z drona

Jeden z naszych czytelników zadał pytanie odnośnie programów, których używamy do obróbki wideo. Dziś krótko odpisując na jego pytania podzielę się z Wszystkimi naszym warsztatem do montażu filmów z drona.

2017/08/31
DJI Mavic Pro Platinum
DJI Mavic Pro Platinum - premiera

W sieci zaszumiało o nowym modelu drona marki DJI - Mavic Pro Platinum. Wszystko wskazuje na to, że DJI Mavic Pro będzie miał swojego następcę. Co prawda są to informacje niepotwierdzone na oficjalnej stronie.

2017/08/28
Naddachami - statystyki
Jak rosnąć w sieci - prezentujemy nasze wyniki odwiedzin strony i nie tylko

Dziś krótko chciałem przedstawić Wam nasze statystyki odwiedzin strony. Prawie 12 tysięcy użytkowników na stronie w ciągu miesiąca.

2017/08/22
Drone Apps Must Have
5 aplikacji dla operatora drona

Dziś w naszym artykule przeczytasz o pięciu niezbędnych aplikacjach, dzięki którym latanie dronem będzie: bezpieczniejsze, przyjemniejsze, sprawniejsze i bardziej użyteczne a Twoje ujęcia i materiały będą cieszyły się jeszcze wi

2017/08/16
Zakaz lotów dronami ;)
Usługi dronem - najciekawsze realizacje i zapytania

W dzisiejszym wpisie podzielimy się z Wami najciekawszymi naszymi realizacjami.

2017/07/21
Upadek drona DJI Phantom 4
Jak nie rozbić drona

Dziś publikujemy obszerną listę rad i wskazówek jakimi kierujemy się podczas latania dronem aby uniknąć awarii w powietrzu lub rozbicia drona.

2017/07/04
wingsland s6 selfie drone
Selfie-drony i kierunki rynku dronowego - czyli co nas czeka w przyszłości

Dziś wspólnie spojrzymy na rynek dronów za 5 - 10 lat.

2017/06/30
Warsztaty dronowe DJI Phantom 4 PRO Naddachami
Warsztaty dronowe - jak przygotować

Z dzisiejszego artykułu dowiesz się jak przygotować ciekawy warsztat o tematyce dronowej i po co go organizować.

2017/06/22
Bestwina dron
Co tam słychać nad dachami Bielska-Białej

Ponieważ sezon na filmowanie z drona w pełni się rozpoczął, a zdjęcia z powietrza cieszą się coraz większą popularnością postanowiliśmy się podzielić z Wami listą naszych bieżących realizacji. Innymi słowy, poka

2017/06/14
reklama naddachami strona www
Reklama i promocja - szukanie nowych klientów

Jak dotrzeć do największej liczby klientów aby mieć jak najwięcej zleceń na usługi dronem? Gdzie szukać klientów, jak reklamować i oferować swoje usługi zarówno w sieci jak i w terenie.

2017/05/29
dron w zamkniętych pomieszczeniach
Dlaczego Ty możesz zarabiać na dronach

Zastanawiasz się, dlaczego to właśnie Ty mógłbyś zarabiać na dronach? Dlaczego masz prawo uważać, że znalazłeś niszę, w której będziesz mógł działać? Podam Ci 10 powodów dlaczego.

2017/05/24
DJI Spark
DJI Spark premiera vs. DJI Mavic

DJI Spark czyli najnowszy dron od światowego lidera dronów - producenta DJI. W zasadzie można zakwalifikować go do kategorii mini-dron czyli najmniejszych dostępnych quadrocopterów (czterosilnikowców).

2017/05/19
Archiwizacja danych QNAP
Gdzie przechowywać materiał foto i wideo z drona?

Kupiłeś drona, najpierw skromnie, kilka zdjęć, kilka filmów w jakości 720p, później uzbierałeś na lepszy sprzęt i zacząłeś kręcić materiał full hd, ale jeżeli naprawdę widzisz swoje miejsce w branży filmowania z powietrza zapewne albo już kupiłeś

2017/05/12
showreel naddachami
Jak stworzyć profesjonalny showreel

Zaczynasz rozkręcać biznes dronowy, postanowiłeś, że będziesz zarabiał mniejsze lub większe pieniądze na filmowaniu dronem lub na zdjęciach z drona.

2017/05/06
dron wyścigowy
Drony wyścigowe czyli sport dronowy

Cześć, dziś postanowiliśmy podzielić się z Wami inną odmianą hobby związanego z dronami, nie będzie to artykuł o usługach dronami, czy filmowaniu dronem, chociaż kamerę ten potwór posiada ;).