Business Case

Czy biznes dronowy się opłaca? Ile można zarobić na dronach? Ile zarabia operator drona? Na te i inne nurtujące pytania niejednego, który chce rozpocząć przygodę z dronami odpowiemy sobie właśnie w dziale business case naszego dron bloga. Nie wiesz jak zabrać się za założenie firmy dronowej, być może przerasta Cię temat księgowości, wystawiania faktur czy może coś bardziej przyziemnego - gromadzenia tak dużej ilości materiałów z drona - postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania i jeszcze więcej, jeśli czegoś nie znalazłeś/aś - napisz, rzuć temat w komentarzu - nie pozostawimy Cię bez odpowiedzi. 

Najpopularniejsze frazy w tej części naszego dronowego bloga: showreel dron, ile zarabia pilot drona, wykorzystanie dronów, dron na wesele, rynek dronów, jak zarobić na dronach, firma dronowa

Warsztaty dronowe - jak przygotować

Warsztaty dronowe DJI Phantom 4 PRO Naddachami

Z dzisiejszego artykułu dowiesz się jak przygotować ciekawy warsztat o tematyce dronowej i po co go organizować. Ostatnio, jeżeli jesteś użytkownikiem portalów społecznościowych, możesz odczuwać wzrost zainteresowania oraz wzrost oferty na różnego rodzaju warsztaty oraz szkolenia online. Warsztaty dronowe i o tematyce bezpieczeństwa latania dronem również pojawiły sie w ofercie wielu ośrodków szkolenia i firm oferujących usługi dronem.  Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie:

Po co komu taki warsztat?

Czytaj dalej wpis Warsztaty dronowe - jak przygotować

Reklama i promocja - szukanie nowych klientów

reklama naddachami strona www

Jak dotrzeć do największej liczby klientów aby mieć jak najwięcej zleceń na usługi dronem? Gdzie szukać klientów, jak reklamować i oferować swoje usługi zarówno w sieci jak i w terenie. W tym artykule poznasz nasze pomysły na tanią i efektywną formę promocji własnej firmy dronowej oferującej usługi filmowania i fotografii z powietrza.

Czytaj dalej wpis Reklama i promocja - szukanie nowych klientów

Gdzie przechowywać materiał foto i wideo z drona?

Archiwizacja danych QNAP

Kupiłeś drona, najpierw skromnie, kilka zdjęć, kilka filmów w jakości 720p, później uzbierałeś na lepszy sprzęt i zacząłeś kręcić materiał full hd, ale jeżeli naprawdę widzisz swoje miejsce w branży filmowania z powietrza zapewne albo już kupiłeś albo zastanawiasz się nad przestawieniem się i przygotowaniem do pozyskiwania materiału foto i wideo w jakości 4K. Materiał foto i wideo w jakości full HD i wyższej zajmuje gigantyczne przestrzenie pamięci dyskowej. Zawsze pozostaje w głowie dylemat, czy usuwany materiał się przyda, czy tylko niepotrzebnie zajmuje przestrzeń na dysku. Nieraz wracaliśmy z 8 godzinnego planu zdjęciowego z pakietem 15 gigabajtów danych. Tak więc załóżmy, że jesteśmy ostrożni z usuwaniem materiału, postanawiamy go archiwizować pytanie gdzie i w jaki sposób. Na to pytanie odpowiemy w dalszej części artykułu. 

Czytaj dalej wpis Gdzie przechowywać materiał foto i wideo z drona?