Kilka innych pomysłów na biznes dronowy

2018/05/28
szymon

Do czego używamy dronów? Czy służą jako zabawki, aparaty do filmowania z powietrza podczas naszych wakacji, czy jako profesjonalne narzędzia do pracy. Gdyby podzielić wykorzystanie dronów do celów rekreacyjnych i zarobkowych, to w tych drugich wyraźnie na pierwszym miejscu jest fotografia i filmy z drona – około 40% wszystkich zastosowań komercyjnych dronów. Jak widać mogłoby się wydawać, że konkurencja jest duża. Skoro czytasz tego bloga, pewnie tak jak my interesujesz się wielowirnikowcami i pewnie jak my nieraz zastanawiałeś się, do czego jeszcze można wykorzystać drona albo co więcej, jak w inny sposób można połączyć pasję do lotów bezzałogowcami z zarabianiem pieniędzy. Zapraszam do naszych przemyśleń i propozycji. Dziś przenalizujemy kilka przykładów innego zastosowania dronów i pracy w branży „wokołodronowej”.

Sklep z dronami

Sklep z dronami, tak właśnie otwarliśmy dla wszystkich sklep z dronami z dodatkowymi usługami szkoleń i doradztwa. Dlaczego warto pomyśleć o sklepie z dronami?

Szanse – rosnąca popularność dronów, w odróżnieniu od aparatów fotograficznych i kamer wideo, drony to wciąć temat niezgłębiony i przez wielu nieznany. Warto być ekspertem w tak dynamicznie rozwijającym się biznesie. Niedziele niehandlowe, które dają szanse na rozwój e-rynku. Możliwość sprowadzania dronów z chin oraz dostęp do wielu dystrybutorów w sieci daje możliwość zbudowania szerokiej oferty.

Zagrożenia – odpowiedzialność za klienta, pamiętaj, że twój klient zasługuje na uwagę, na profesjonalną pomoc i twoją dostępność. Drony się psują, gubią, nie aktualizują i zużywają, warto mieć na uwadze kilka rozwiązań na pojawiające się problemy klientów. Duża konkurencja w sieci oraz marketów mediowych.

Serwis z dronami

Serwis z dronami – a no jak pisałem powyżej, drony się psują, nie aktualizują, gubią i spadają. Jest ich coraz więcej, zatem coraz więcej będzie potrzebnych usług serwisowych dla dronów.

Szanse – duża liczba posiadaczy dronów, mało serwisów, duża możliwości zarobkowe, dostępność części, mało ekspertów w tej dziedzinie, konieczna znajomość elektroniki.

Zagrożenia - duża specjalizacja, potrzebujesz elektronika, potrzebujesz lokalu.

Poszukiwacz dronów

Poszukiwacz dronów – tak samo jak drony mogą się psuć, również będą uciekać. Oczywiście analizując większość przypadków naszych poszukiwań zgubionych dronów, przyczyna leży po stronie użytkownika, co nie zmienia faktu, że im większa liczba posiadaczy dronów tym większy odsetek zgubionych.

Szanse – my sami szukaliśmy już kilka razy, ciekawe doświadczenie, nowi ludzie, praca w terenie.

Zagrożenia – duży teren, konieczność posiadania samochodu, brak gwarancji na znalezienie.

Wypożyczalnia dronów

Wypożyczalnia dronów – śledząc fora i grupy tematyczne, wiele osób potrzebuje pożyczyć drona lub drona z operatorem. Czasem ktoś jadący na zlecenie właśnie uszkodził swoją maszynę lub potrzebuje większej liczby akumulatorów. Na świecie, gdzie dobro wspólne staje się coraz bardziej popularne, coraz więcej osób woli wypożyczyć rower, samochód, mieszkanie a więc i kamerę, aparat, czy drona.

Szanse – duże zainteresowanie, wysokie kwoty wypożyczenia, budujesz swój park maszynowy.

Zagrożenia – musisz mieć dobrze napisany regulamin, zabezpieczone / ubezpieczony sprzęt, istnieje ryzyko kradzieży i uszkodzenia drona, spory wydatek na start, lokal

Ośrodek szkoleniowy operatorów drona

Ośrodek szkolenia – kursy VLOS i BVLOS w Polsce, przy obowiązującym prawie są podstawą do rozpoczęcia działalności związanej z wykorzystaniem dronów. Liczba biznesów dronowych cały czas rośnie, a z nim rynek szkoleń.

Szanse – konieczność posiadania licencji, coraz więcej ludzi myśli o zarobkowym wykorzystaniu drona, nawet fotograf ślubny będzie zapewne kupował drona.

Zagrożenia – duże koszty na start, lokalizacja, licencje

Doradztwo dronowe

Doradca dronowy – a dlaczego nie stworzyć bloga eksperckiego, być instruktorem, tworzyć poradniki i na temat wykorzystania drona lub użycia i pilotażu drona. Wśród osób kupujących drony jest wiele takich, którym nie zależy na komercyjnym wykorzystaniu ale prosta instrukcja obsługi przydałaby się każdemu.

Jak widzisz drogi czytelniku, pomysłów jest cała masa, ale pomysł to dopiero 5% sukcesu, pozostała część to wytrwała i konsekwentna praca Smile . W takim razie ja lecę a TY?

Do zobaczenia nad dachami Smile

,
Kategoria: 

Komentarze

Obrazek użytkownika Adrian

Kolejny świetny artykuł. Te blogi bardzo Mi pomagają. I jestem coraz bliżej połączenia pasji w loty zarobkowe.

Ocena: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika szymon

Trzymamy kciuki! Jak już będziesz miał jakąś produkcję czy fajne foto to podziel się śmiało z nami Smile

Ocena: 5 (2 votes)
Obrazek użytkownika Adrian

Chętnie to zrobię. A przy okazji możecie napisać coś o Rodo, czy ono nas dotyczy.

Ocena: 5 (1 głos)

Dodaj komentarz