5 chwil kiedy możesz zrobić mega fotę z drona - musisz je mieć

2018/01/06
rafal
Bielsko-Biała po zmroku

Wiele czynników wpływa na to, czy Twoja fotografia będzie cieszyć oko i podobać się innym. Ilu ekspertów tyle rad. Ja daję Ci dziś pięć sprawdzonych momentów kiedy udaje się ‘ustrzelić’ perfekcyjne zdjęcia z drona. Mam nadzieję, że przydadzą się właśnie o tej porze roku.

Kobiernice_mgła_wschód_słońca

1. O poranku, kiedy znika mgła

Jak zrobić zdjęcie z drona ponad mgłą? Czy to nie ryzykowne? Wystarczy, że o wschodzie słońca, mgła zacznie opadać. Są miejsca szczególnie w dolinach kiedy pozostaje na dłużej. Czasem wystarczy wylecieć na 50m AGL i jesteśmy ‘ponad chmurami’, czyli mgłą. Efekt zapiera dech.

 

Bielsko-Biała_zachód_słońca

2. Tuż przed zachodem słońca

Pisałem już kiedyś o złotej godzinie, doskonałe kolory, dobre oświetlenie, no i dosyć wczesna pora, wiec, kiedy nie zdążysz w samo południe, nic nie szkodzi, kilka zdjęć przed zachodem, potem lądowanie, wymiana pakietu i piękny zachód, zawsze miło się ogląda.

 

Bielsko-Biała nocą

3.  Po dużym wietrze. Halny – jak najbardziej.

Wielu myśli: nie polatam, bo wieje. My myślimy: super, będzie super przejrzyste powietrze bez smogu i zanieczyszczeń. Noc zaraz po ustaniu wiatru to idealna pora na piękne nocne panoramy miast

 

Bielsko-Biała smog

4. Ponad smogiem

A jeżeli było o przewianym smogu, no to skoro nie wieje, to można pokusić się o zdjęcie z drona smogu. Wylecieć odpowiednio wysoko, czasem wystarczy z jakiegoś wzgórza aby ukazać panoramę miasta ukrytą pod smogiem.

 

Katowice Giszowiec

5. Tuż po zachodzie słońca, zmrok.

Na koniec dosyć ciekawa tajemnica doskonałych zdjęć nocnych. Nawet przy słabszym sprzęcie. Aby zdjęcie nocne było ostre i jasne, musimy mieć w miarę krótki czas naświetlenia no i dosyć jasny obiektyw. A co zrobić i jak to robią doświadczeni droniarze, podobnym sprzętem jak nasz? Otóż najlepszym momentem na takie zdjęcie jest pora tuż po zachodzie słońca, kiedy miasto kładzie się do snu, latarnie automatycznie się włączają a blask zachodu słońca daje nam jeszcze trochę światła. Spróbuj, zobaczysz niesamowite możliwości swojego sprzętu.

 

A Ty masz jakieś ciekawe zdjęcia? 

 

Tags: 
,
Kategoria: 

Komentarze

Obrazek użytkownika Jacek

Super artykuł jak zwykle :) postaram się wykorzystać wiedzę w praktyce :)
Pomysł na artykuł: zawieranie umów z klinentami - przykładowa umowa na usługę dronem w przypadku gdy prowadzi się firmę, bądź gdy się firmy nie prowadzi.
Będę wdzięczny za rozwiniecie tematu :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej działalności!

Ocena: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika rafal

Cześć Jacek, dzięki za komentarz i propozycję tematu na artykuł. Smile

W najbliższym czasie podzielimy się z Wami ogólnym wzorem umowy, jaki zazwyczaj podpisujemy i zwrócimy uwagę, na najważniejsze punkty i zapisy. Przy czym, bardzo chciałbym podkreślić, że najważniejszym elementem umowy, jest moment rozmowy i ustaleń przed jej pospisaniem. Według mnie, żadna umowa, nie daje tyle gwarancji dobrej współpracy ile dobre relacje z klientem. 

Pozdrawiam i do zobaczenia nad dachami Wink

Obrazek użytkownika Anonim

Witam! Super zdjęcia i porady, bardzo jest to pomocne. Mam pytanie: jeśli chodzi o fotografie, filmy i obróbkę to nie posiadam zbyt wiele doświadczenia i wiedzy, czy zrobienie kursu fotograficznego, byłoby dobrym rozwiązaniem?

Ocena: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Michał

Przepraszam nie przedstawiłem się. Michał w komentarzu powyżej :)

Obrazek użytkownika rafal

Cześć Michał Smile dzięuję za słowa uznania. W odpowiedzi na Twoje pytania: 

masz dwie możliwości: 

1. dochodzić do wszystkiego samemu, czytać blogi, fora, literaturę fachową, pytać specjalistów, napisać do nas Wink to trochę długa droga ale dająca ogrom satysfakcji. 

2. przejść kurs fotograficzny, obróki filmowej, czy ogólnie filmowania, oddać się w ręce fachowców, którzy robią to dla Ciebie. Dzielą się z Tobą wiedzą, są do Twojej dyspozycji, szczerze i profesjonalnie Ci doradzą. Kurs oczywiście pewnie będzie płatny, choć są również darmowe. Ale przecież płacisz tym instruktorom za ich wiedzę i poświęcony czas, czyli za ich pracę. 

Zdecydowanie jestem z kursami, instruktorami i szkoleniami. To trochę jak z nauką jazdy na nartach, można nauczyć się samemu ale czy tak samo jak pod okiem instruktora? Czy nie grozi to kontuzją w przyszłości lub na stałe zakorzenionymi nawykami? 

Jeżeli tylko masz okazję, śmiało zapisz się na kurs, dobry kurs. Pod okiem fachowców na pewno szybko zyskasz doświadczenie i wiedzę, która jest Ci potrzebna. 

Pozdrawiam i do zobaczenia nad dachami Wink

Ocena: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Michał Strama

Dziękuję za odpowiedź. Fajnie że można na Was liczyć :-)

Dodaj komentarz