Sezon zaczyna się w lutym

2018/02/21
rafal
Sezon dronowy

Cześć, zaczyna się… Co takiego? A no sezon dla droniarzy. Dzień robi się dłuższy, w koło masa śniegu, wszyscy skoncentrowani na zdjęciach zimowych ale w naddachami zaczyna się sezon wysoki dla usług dronem. Po czym tak sądzę? Zapraszam do lektury.

Jak w wielu biznesach, również w usługach dronem, są martwe sezony, niskie, średnie i te wysokie. Kiedy mija okres świąt i Nowego Roku, przez moment da się wyczuć, że branża dronowa hamuje. Nie do końca się z tym zgadzam, ponieważ jak pisałem w jednym z odcinków, sezon trwa cały rok. Niemniej jednak daje się wyczuć wyhamowanie i ciszę na grupach. Niezależnie od opinii sezon średni i wysoki już się zaczął….

Sezon dronowy czas start

Po czym tak sądzę?

A no po pierwsze: wiosna za kilka tygodni, co oznacza, że jeżeli nie zacząłeś przygotowywać materiałów promocyjnych, swoich wizytówek, swojego fanpage to może się okazać, że jest na to już bardzo mało czasu.

Po drugie skoro mamy nowy rok, to to ostatni moment na znalezienie operatora drona na wesele w 20018 roku. Ostatni moment, bo zazwyczaj kamerzystę i fotografa na wesele organizuje się z dwuletnim wyprzedzeniem. Więc zaczynają się budzić osoby mocno zdeterminowane.

Po trzecie i najważniejsze, rozdzwaniają się telefony. Coraz więcej zapytań na naszym telefonie i mailu. Od tych na już poprzez te na ‘kiedyś przy dobrej pogodzie’ aż po te ‘w lecie na ślub’. Jak co oku o tej porze, kalendarz zaczyna wypełniać się terminami, a pytania spływają z różnych zakątków Polski.

Zacznij działać

Ooooooo Smile A co ja mogę zrobić w takim razie?

No działaj ! Oto lista zadań dla Ciebie na najbliższe dni:

  • przykładowy film z Twoimi najlepszymi ujęciami, nie ma zmiłuj się, musisz taki mieć i to szybko, jeżeli nie wiesz jak się za to zabrać napisz do nas.
  • przegląd techniczny sprzętu, dokupić baterię, może zamówić nowe śmigła, sprawdź
  • przegląd nowej oferty dronów, może jest coś ciekawego, co jest w zasięgu mojej kieszeni, jeżeli jeszcze nie mam drona. Mamy w swojej ofercie drony od 500zł, których nie powstydziłby się początkujący fotograf
  • zapisz się do naszego klubu dronersów. Zlecenia z Olsztyna, Lublina, Białegostoku, zaporowy koszt podróży sprawia, że z chęcią oddamy zlecenie komuś z tamtych okolic. Jesteś na naszej liście, po prostu przerzucam Ci maila z zapytaniem. Warunkiem niezbędnym jest punkt pierwszy – musisz mieć swój film pokazowy, tak zwany showreel (patrz wyżej) - Formularz do zapisania się do naszego klubu w artykule: Ile zarabia operator drona
  • dołącz do grupy na FB JakZarabiacNaDronach, tam wrzucamy ciekawe wpisy, aktualności, kiedy grupa się rozwinie, będzie to miejsce na wymianę zleceń i doświadczeń pomiędzy nami: https://www.facebook.com/jakzarabiacnadronach/
  • wyślij nam swój przykładowy materiał, ocenimy, podpowiemy, poprowadzimy Cię (jeżeli tego potrzebujesz)
  • jeżeli to dla Ciebie za dużo, zbyt skomplikowane, nie masz drona, lub leży w szafie, już teraz zapisz się na nasz kurs, start w czerwcu - ZGŁOŚ CHĘĆ UDZIAŁU
  • zacznij szukać zleceń, jak? Pisałem o tym na blogu, poszukaj Smile

Do zobaczenia Naddachami! Smile

,
Kategoria: 

Komentarze

Obrazek użytkownika Michał

Witam, niedawno zdobyłem uprawnienia UAVO, teraz kupiłem drona, myślę że fajnie byłoby jeszcze zrobić jakiś film pokazowy. Jak się najlepiej do tego zabrać? Czy muszę mieć jakiś drogi program lub sprzęt do obróbki materiału? Pozdrawiam

Ocena: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika szymon

Michał, dzięki za komentarz. Jak najbardziej, warto byłoby coś zmontować Smile . Nie ma sensu od razu na początku kupować oprogramowania, tym bardziej, że dostępne wersje darmowe są na początek wystarczające. Możesz spróbować takich programów jak Windows Movie Maker, HitFilm Express czy Davinci Resolve. Jeśli chodzi o sprzęt to oczywiście im mocniejszy tym lepiej, tym bardziej komfortowa praca. Z doświadczenia wiem jednak, że materiał FULL HD da się poskładać nawet na "rodzinnym" laptopie. Jak będziesz miał jakieś pytania - pisz śmiało i koniecznie pochwal się swoją produkcją! Smile

Ocena: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Przemysław Musik

Polecam Davinci Resolve da się montować 4k nawet na słabym komputerze stosując funkcję proxy i optymalizaję mediów.

Dodaj komentarz