Ile zarabia operator drona?

2017/10/29
szymon

W poprzednim artykule (ile zarabia pilot drona) zaryzykowałem stwierdzenie, że nawet do 30 tysięcy miesięcznie. Oczywiście, osobiście nie znam żadnego operatora, który tyle zarabia... jeszcze Wink Znam natomiast kilku, którzy pracują w pocie czoła, robią dobrą robotę i wykonują 8 do 10 zleceń miesięcznie. Skoro piszemy dziś o tym ile zarabia operator drona to na prośbę jednego z czytelników opiszemy przykładowe zlecenie.

Przykładowe zlecenie wykonane przez firmę Naddachami:

Zlecenie obejmowało wykonanie nalotu fotogrametrycznego nad inwestycją. Teren do sfotografowania około 1 ha. Całkowity czas pracy operatora drona na miejscu to zaledwie 45 minut. Jak wycenić taką pracę? Wyceniliśmy to zlecenie i wykonaliśmy je za kwotę 400 złotych netto. Bez jakichkolwiek manipulacji i ukrytych kosztów i faktów według powyższych informacji można by napisać, że operator zarabia prawie 500 zł na godzinę.

Stawka za godzinę czy za zlecenie

Stawka godzinowa pilota drona z kwalifikacjami, z aktualnym ubezpieczeniem oraz dronem klasy Phantom 4 za samą pracę na miejscu waha się w zakresie od 40 do 100 zł na godzinę. W zależności od poziomu skomplikowania zlecenia, warunków atmosferycznych, umiejętności samego pilota. W powyższym przykładzie było to 100zł.

Kwota zlecenia to nie tylko praca w terenie

Na koszty zlecenie składa się wiele czynników, o których należy pamiętać. To nie tylko praca na miejscu. To dodatkowo: koszty prowadzenia działalności, reklamy, zbudowania marki, koszty dojazdu na miejsce, serwerów, na których przechowywane są nasze materiały. Rozmowy telefoniczne i wszelkie uzgodnienia z klientami. Zabezpieczenie przed ryzykiem niewypłacalności klienta (operator w naszej firmie jest bezwzględnie opłacany na pierwszym miejscu). Koszty aplikacji do budowania obrazów 3D oraz czas poświęcony na naukę pracy z aplikacjami. Wracając do naszego zlecenia, operator otrzymuje 100zł, następnie nasz specjalista IT wstępnie obrabia i przygotowuje materiał. Czas około 30min. Później tworzony jest obraz i wysyłany do klienta. Czas około 1,5h. Dodatkowe dwie godziny pracy za stawkę 70zł za godzinę. Czas związany z wystawieniem faktury, koszty księgowości oraz inne tematy związane z prowadzeniem działalności pozostawię na razie bez szczegółowego opisu.

Wybór należy do Ciebie

Tylko od Ciebie zależy, jak i na czym chcesz zarabiać pieniądze latając dronem. Możesz być właścicielem firmy i zajmować się całością zlecenia. Od początku do końca wykonać wszystko i zarobić na wszystkim. Możesz być po trochu marketingowcem, specjalistą IT, grafikiem, pilotem drona, właścicielem firmy i konsultantem. Wierz mi, to baaardzo dużo pracy i odpowiedzialności ale przynosi również wiele satysfakcji i frajdy. Możesz być pilotem drona i robić tylko surowe materiały na weselach, na piknikach i festynach, czy na koncertach. Wykonujesz zlecenie i surowy materiał sprzedajesz dalej. Możesz wreszcie poszukać w swojej okolicy takiej firmy jak nasza, gdzie całością zajmują się specjaliści w swoich dziedzinach a Ty z nimi współpracujesz. Wtedy interesuje Cię tylko praca na miejscu ewentualnie dojazd.

A może chcesz pracować z nami?

Nad dachami rozszerza swoją działalność na teren całej Polski. Mamy za sobą zlecenia na Mazurach, w Lublinie, w miejscowościach nadmorskich oraz na południu Polski. Oczywiście nie opłaca nam się jechać kilkaset kilometrów aby wykonać zlecenie za pięćset złotych i dlatego potrzebujemy kontaktu właśnie do Ciebie. Nie wiążemy się żadnymi umowami, nie zobowiązujesz się do niczego. Po prostu jeżeli dzwoni do nas klient i pyta o zlecenie w miejscowości Augustów, wiemy że mamy tam zaufanego operatora drona Marka i możemy to zlecenie przekazać dla niego. Marek ma więcej zleceń dzięki nam a my mamy kolejnego zadowolonego klienta. Dlaczego Marek pracuje z nami? Bo nie ma czasu i chęci na prowadzenie firmy, reklamę, marketing i inne skomplikowane tematy, on chce cieszyć się lataniem dronem i przy okazji zarobić często niemały grosz. Zostaw namiary do siebie w załączonej ankiecie, łatwiej będzie nam się do Ciebie odezwać kiedy będziemy potrzebować pilota drona w Twojej okolicy. Ps. na dzień dzisiejszy potrzebujemy na już kontaktu do osoby w okolicach Łowicza.

Zarabiaj z nami

Administratorem Państwa danych osobowych jest PrusIT... czytaj więcej polityka prywatności