10 akcesoriów

2018/06/04
rafal
Akcesoria do drona

Drogi dronowiczu Wink im dłuższy staż latania i większe doświadczenie, tym więcej akcesoriów do drona w twoim plecaku. Czasem są to gadżety, jednak wielokrotnie są to elementy, które ratują zlecenie lub dobrą zabawę podczas wypadu ze znajomymi. Przygotowałem listę 10 rzeczy, które moim zdaniem powinieneś wziąć ze sobą na zlecenie lub wyjazd z dronem na wakacje.

1. Torba, etui, walizka, plecak

Niezależnie od tego jaki model drona posiadasz lub chcesz kupić, pamiętaj, że będziesz potrzebował go jakoś transportować. Większość małych urządzeń ma swoje sakiewki, jednak, według mnie zdecydowanie najlepszym sposobem na przechowanie drona jest dobrej jakości walizka z wypełnieniem piankowym lub gąbką. Wtedy, niezależnie od tego czy torba upadła, czy walizka przewróciła się do góry dnem, Twój sprzęt będzie bezpieczny. Nie zapomnij również o plecaku na akcesoria, dodatkowa bateria, filtry, i wszystkie dodatki, o których zaraz napiszę, musisz gdzieś przechowywać.

2. Czytnik kart / adapter

Nie namawiam do zabierania ze sobą na każde zlecenie laptopa, choć prawie za każdym razem tak robimy. Daje Ci to możliwość sprawdzenia surowego materiału w każdej chwili. Jednak możliwość podpięcia karty z drona do komputera w terenie wiele razy uratowało nam zlecenie. Mając czytnik lub adapter, możesz przekazać materiał klientowi, sformatować kartę w komputerze lub skopiować materiał na dysk w przypadku przepełnienia karty.

3. Dysk twardy / pendrive

Jak powyżej, w przypadku przepełnienia karty lub jakichkolwiek sygnałach sugerujących uszkodzenie nośnika, warto zgrać natychmiast wszystko na dysk twardy lub pendrive. Dobrze mieć ze sobą przynajmniej przenośną pamięć.

4. Zapasowe kable

Wielka szkoda wracać się z terenu, z powodu kabla do iPada. Zawsze mam ze sobą dwa komplety kabli niezależnie czy do urządzenia z Androidem czy iOS. Na wszelki wypadek, jeżeli używasz tableta, zostaw sobie możliwość podpięcia swojego telefonu (na przykład w przypadku rozładowania lub awarii). 

5. Powerbank / zasilacz / przetwornica.

Prąd jest naszym podstawowym paliwem, poza pasją do latania oczywiście Wink

6. Lądowisko

Kawałek płachty oznakowanej jako miejsce do lądowania, specjalne lądowisko do drona kupione w sklepie, lub obszar zabezpieczony taśmą. Bardzo przydatne, szczególnie w momencie kiedy startujesz i lądujesz w pobliżu skupisk ludzi i nie masz pewności, czy podczas lądowania, ktoś nie będzie chciał wjechać wózkiem właśnie w miejsce, z którego startowałeś.

7. Ogrzewacz baterii

Oczywiście przydatny w zimie, ale zakładam, że robiąc zakupy, możesz zaopatrywać się we wszystko. Dzięki ogrzewanym bateriom, urządzenie działa dłużej, bardziej stabilnie i nie jest narażone na gwałtowny spadek mocy. Szczególnie zalecane w przypadku przebywania w temperaturze w okolicy zera i poniżej, kiedy jeden pakiet jest w dronie, a drugi czeka w kieszeni lub zimnym samochodzie.

8. Osłona przeciwsłoneczna tableta

Nieraz mieliśmy przypadek, kiedy nasz operator ‘chował’ się pod drzewami aby zobaczyć co dzieje się naddachami Wink Osłona przeciwsłoneczna tableta daje nie tylko Tobie lepszą widoczność ale również na przykład klientowi, który chce zobaczyć przez Twoje ramię, czy dobrze kadrujesz jego posesję do zlecenia.

9. Okulary / czapka / woda

Jeżeli słońce operuje bezlitośnie na niebie, to przyda się nie tylko osłona na tableta ale i na Twoją głowę. Podstawowy zestaw operatora drona na słoneczne dni to: czapka, okulary z dobrym filtrem i butelka wody – serio…. Przekonasz się o tym przy pierwszym zleceniu usługi filmowania wesela lub jakiegokolwiek wydarzenia w plenerze.

10. Filtry do drona

Jakie filtry, jaki ND, czy 4, 8, 16, czy 16, 32, wszystko zależy od obiektywu, warunków pogodowych i jakości, którą chcesz otrzymać. Na dobry początek wykładu na temat filtrów napisze bardzo prosto: wg mnie wystarczy Ci na początek ND 16, do testów, do nauczenia się ustawień manualnych, oraz aby zobaczyć różnicę. Tak czy inaczej, przyjdzie ten moment w Twojej przygodzie, że zaczniesz filmować ujęcia z drona na ustawieniach manualnych i zauważysz potrzebę posiadania filtrów.

Oto cała lista akcesoriów, które mamy na swoim wyposażeniu. Budowaliśmy ją przez dwa lata, piszę o niej właśnie dlatego abyś zaoszczędził sobie dużo czasu, rozczarowań podczas wypadu w teren i utraconych okazji do super ujęć. A może Ty masz w swojej walizce jakieś cenne akcesoria?

Tymczasem do zobaczenia nad dachami Smile

Ps. właśnie dotarła do mnie jeszcze jedna myśl: Zapasowe śmigła i ekstra bateria Smile

,
Kategoria: 

Komentarze

Obrazek użytkownika Michał

Witam, ja dodałbym jeszcze szelki do aparatury, kamizelkę odblaskową, etui z kartami pamięci, i jakieś ściereczki jednorazowe do przeczyszczenia wyświetlacza lub kamery. Pozdrawiam

Ocena: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika szymon

Bardzo dobre pomysły! Co prawda do szelek w dalszym ciągu się nie przekonaliśmy ale kamizelka zawsze jest (chociaż w pobliżu Wink ). 

Ocena: 5 (1 głos)

Dodaj komentarz