Co tam słychać nad dachami Bielska-Białej

2017/06/22
rafal

Ponieważ sezon na filmowanie z drona w pełni się rozpoczął, a zdjęcia z powietrza cieszą się coraz większą popularnością postanowiliśmy się podzielić z Wami listą naszych bieżących realizacji. Innymi słowy, pokazać, na czym spędza czas nasza ekipa do realizacji ujęć z powietrza na terenie Bielska-Białej i okolic. Oczywiście jesteśmy świadomi, że czyta nas masa ludzi spoza terenu województwa śląskiego, jednak jestem przekonany, że poniższy artykuł może służyć jako inspiracja do rozwoju film świadczących usługi dronem na terenie całej Polski.

                Po pierwsze bardzo cieszy nas fakt, że pozyskaliśmy kolejną maszynę do realizowania świetnych ujęć zarówno w postaci zdjęć jak i filmów w rozdzielczości 4K. Pozostaliśmy wierni marce DJI i zdecydowaliśmy się kupić model Phantom 4 PRO. O tym, czy warto kupić Phantoma 4 PRO, czy Mavica pisaliśmy w innym artykule. Wybór był dla nas prosty i oczywisty, jednak przypomnę, że każdy z dronów ma swoje wady i zalety. Tym samym nasz zespół może realizować niezależnie różne wydarzenia, a my stajemy się jeszcze bardziej elastyczni czasowo dla swoich klientów.

                W kolejnym akapicie chciałbym opisać, czym to na co dzień zajmują się nasi operatorzy. Postaram się w kilku zdaniach opisać tydzień pracy operatora Nad dachami. Przy okazji chciałbym stanowczo podkreślić, że nasza praca jest naszą pasją. Dzięki temu, nie traktujemy tego jako ciężkie, mozolne i nudne zajęcie, które trzeba odhaczyć ale każde zlecenie jest dla nas przygodą i możliwością poznania ciekawych osób. Dlatego też możemy sobie pozwolić latać dronem zarówno w celach rekreacyjnych, dla fotografowania rodziny i przyjaciół, dla pokazania zabawy i spotkań w gronie znajomych z ciekawej perspektywy, uczymy się sprzętu i testujemy różne nietuzinkowe pomysły, możemy również popracować nad naszą reklamą i promocją, czy to publikując różnego rodzaju materiały w sieci, czy to wykonując zlecenia w ramach umów barterowych, kończąc na różnego rodzaju komercyjnych zleceniach, które zawsze są dla nas ciekawym doświadczeniem. A więc jak ten tydzień wyglądał:

Poniedziałek:

Kilka serii zdjęć z centrum Bielska-Białej w ramach odpłatnego zlecenia. Usługa wykonania zdjęć oraz dodatkowo przygotowanie materiałów do druku. Obróbka w programie graficznym. Udostępnienie na naszej platformie do publikacji materiałów dla klientów.

Wtorek:

Wyjazd w plener, sesja niekomercyjna jednego z okolicznych ośrodków wypoczynkowych, góry, las, klimatyczne miejsce, świetne jedzenie, a przy okazji przepiękne zdjęcia hotelu i okolicy z powietrza. Dodatkowo wykonanie serii zdjęć dla jednego z przedszkoli w z województwa śląskiego.

Środa:

Montaż filmu / teledysku weselnego kręconego w minioną sobotę. Ostatnie uzgodnienia z klientem. Renderowanie gotowego materiału i publikacja na platformie.

Czwartek:

Testy nowej aplikacji do obsługi drona DJI. Program Litchi i jego ciekawe możliwości. Alternatywa dla aplikacji DJI GO. W dobie coraz częstszych aktualizacji DJI trzeba zawsze pamiętać o sytuacji awaryjnej. Przygotowanie oferty zdjęć dla urzędu jednej z okolicznych gmin oraz wysłanie kilku zdjęć do redakcji jednej z gazet na potrzeby publikacji nowego artykułu.

Piątek:

Konserwacja serwerów, przerwa techniczna, porządki z danych i katalogowanie pozyskanych materiałów. Odpisanie na kilka ofert, które pojawiły się w trakcie tygodnia. Konsultacje i dopasowywanie oferty do klienta. Praca nad materiałem promującym sprzedaż nieruchomości w okolicach Bielska-Białej.

Sobota:

Filmowanie z powietrza okolic Kozubnika i terenów na górze Żar. Nowa inwestycja na terenie kompleksu wypoczynkowego wymaga wizualizacji. Świetna współpraca z zaprzyjaźnioną firmą z Wrocławia. Ponad 20GB bardzo dobrego materiału w postaci filmów z drona. Przy okazji rekord wysokości na nowym sprzęcie i rekord lotu w zasięgu wzroku w poziomie. Świetne warunki pogodowe, masa adrenaliny i ogromna satysfakcja z wykonanej pracy.

Niedziela:

Odpoczywamy, w gronie rodziny, kilka zdjęć z wycieczki rowerowej po okolicy, dron zapakowany do bagażnika rowerowego, zawsze może się przydać.

A co dzieje się na terenie Bielska-Białej i warte jest uwagi operatora drona? Dni Bielska-Białej, Dni Kęt, Pikniki rodzinne okolicznych miejscowości. Daisy Days w Pszczynie. Otwarcie sezonu na terenie kąpieliska w Kaniowie. Bieg Fiata. Rodzinny Rajd Rowerowy, to wszystko miejsca i wydarzenia, gdzie nie może zabraknąć ujęć z lotu ptaka.

Jeżeli już tak szczegółowo zdecydowaliśmy się opisać naszą pracę, nasze zlecenia i to czym się zajmujemy, to również chętnie podzielimy się z Wami kierunkami, zgodnie z którymi będziemy podążać w rozwoju naszej firmy oferującej filmy i zdjęcia z drona. Na pewno będziemy krzewić idee współpracy pomiędzy innymi firmami dronowymi. Chcielibyśmy współpracować z jak największą liczbą operatorów kamer, filmowców przygotowujących filmy z wesel i profesjonalnych fotografów. Jest to według nas jedyny słuszny kierunek działania. W dalszym ciągu planujemy rozwój naszej działalności, inwestycję w sprzęt i oprogramowanie ale również w dodatkowe zasoby ludzkie. Pracy jak widać jest wystarczająco dużo dla wszystkich. 

Komentarze

Obrazek użytkownika franek

Witam ,jestem z pomorza ,chciałbym polatać phantomem 3 pro,po waszej okolicy rekreacyjnie. Lecz ciężko jest znaleźć jakieś miejsce jak się niema licencji i dopiero się raczkuje w pilotażu.Będę wdzięczny za jakieś wskazówki .Pozdrawiam Irek

Dodaj komentarz