Drony wyścigowe czyli sport dronowy

2017/05/06
szymon
dron wyścigowy

Cześć, dziś postanowiliśmy podzielić się z Wami inną odmianą hobby związanego z dronami, nie będzie to artykuł o usługach dronami, czy filmowaniu dronem, chociaż kamerę ten potwór posiada ;). Profesjonalny dron wyścigowy skonstruowany przez Husara jest tematem dzisiejszego wpisu. Nasz kolega postanowił podzielić się z nami zdjęciami oraz parametrami i elementami konstrukcyjnymi tej maszyny. Husar bardzo nas wspiera w nietuzinkowych rozwiązaniach, na przykład podając sposób na zabezpieczenie drona przed deszczem i wilgocią. A to w naszej branży usług dronem jest bardzo istotny element. Zaprosiliśmy Husara do napisania kilka słów również po to aby pokazać wszystkim inną niekomercyjną stronę zabawy i hobby jakim są drony wyścigowe. Być może i Ty chciałbyś się podzielić fotkami swoich produkcji? Zapraszam do kontaktu i komentowania, a tym czasem poniżej artykuł Husara: 

Witam serdecznie, Husar z tej strony. Podsyłam foty quada po przeróbkach w wersji trzeciej. Z racji modyfikacji anteny zmieniłem nazwę z "Bzyk" na "HSR-1". Ostatnia fota przedstawia cały zestaw na jakim aktualnie latam.

Podzespoły:
 • Rama - ZMR250
 • PDB - Diatone v2.2 (ze zmodyfikowanymi przetwornikami DC-DC, bo fabryczne nie wytrzymały napięcia baterii 4S)
 • Kontroler lotu - SPRacing F3 Acro (soft CleanFlight v 2.0.0)
 • Odbiornik - FrSky X8R (2.4 GHz, skonfigurowany przez SBUS + telemetria przez SmartPort)
 • Silniki - DX2205 Racing (2300 kV, 408 W max)
 • ESC - Emax BLHeli Lighting (30A)
 • Kamera FPV - klon Foxeer HS1177 
 • Nadajnik FPV - FX668T-2 (5.8 GHz, 200 mW) - antena koniczynka
 • Gogle FPV - Quanum Cyclops v1 - antena koniczynka
 • Nadajnik - FrSky Taranis X9R 
 • Śmigła - 2-łopatowe 5045
Latam na pakietach Tattu Gens Ace 3S (2300 mAh/45C, 1550 mAh/75C) i 4S (1550 mAh/75C). 
Odporność na zachlapania to właśnie wspomniany przeze mnie w komentarzu MG Chemicals 422B i WD-40 (bo nie miałem jak i za co kupić Corrosion X).
W tym miesiącu w planach jest zakup drugiej kamery do nagrywania o ile finanse pozwolą, dodatkowo chciałbym jakiś plecak przystosować do przewożenia tego zestawu żeby móc rowerem i quadem eksplorować nasz piękny kraj Smile
W planach na okres cieplejszy jest blog i kanał na Youtube. 
 
Pozdrawiam, Husar
Dron wyścigowyDron wyścigowyDron wyścigowyDron wyścigowyDron wyścigowyDron wyścigowyDron wyścigowyDron wyścigowy
 
Jesteśmy pod wrażeniem pracy Husara, jego drona wyścigowego i z niecierpliwością czekamy na otwarcie jego bloga - jak tylko to nastąpi to podamy w tym miejscu jego adres. 
 
,
Kategoria: 

Komentarze

Obrazek użytkownika cavosz

Powiem ci, że od dawna interesowałem się dronami ale nie sądziłem, że może być coś takiego jak sport dronowy!
Poszperałem już po necie i znalazłem części wyścigowe na electronics.waw .pl i zobaczymy co z tego wyjdzie tylko z kim ja sie mam scigac jak w okolicy nikt nawet o tym pewnie nie mysli... ?

Ocena: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika szymon

Wierzę w to, że jest dużo takich osób, na pewno ktoś się znajdzie :) trzeba poszukać w Google jakiegoś forum wyścigów dronów.

Ocena: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Husar

Witam Cavosz, hej Szymonie. Zabawa w FPV quadkopterami jest świetna - to hobby (lub sposób na życie), która daje Ci niepowtarzalne doświadczenia :) Ze swojej strony polecę na początek kupno jakiegoś taniego quadcoptera, który nadaje się pod przebudowę FPV i w miarę dobrej aparatury (tematy są na forach jak np. http://rc-fpv.pl/index.php), najlepiej z trybem Acro (na przyszłość). Jeśli zobaczysz, że zajawka jest na poważnie serdecznie polecam budowę swojego pierwszego koptera. Można się sporo dowiedzieć i przede wszystkim gdy coś się zepsuje (a czasami tak jest to znasz zasadę działania maszyny i połączenia elektryczne więc dokładnie wiesz co naprawić/wymienić), Są też symulatory na PC, do których możesz podłączyć prawdziwy kontroler i wyrabiać sobie pamięć mięśni. Ja sam zaczynałem od DRL Simulator gdyż póki co jest darmowy i obsługuje moją aparaturę. Uwaga! To wciąga!

Ocena: 5 (1 głos)

Dodaj komentarz