Filmowaliśmy Święta na Starówce w Bielsku-Biała

2016/12/24
rafal
Jarmark Świąteczny czyli Święta na Starówce w Bielsku-Białej

Za nami 3 dni pracy nad materiałem dokumentującym przepięknie przygotowany  jubileuszowy 10ty jarmark bożonarodzeniowy w naszym mieście. Święta na Starówce w dniach 16, 17 i 18 grudnia przyciągnęły ogromną liczbę mieszkańców naszego miasta ale i liczba atrakcji była imponująca. Na miejscu byliśmy z ekipą Naddachami, każdego dnia. Dokumentowaliśmy całe wydarzenie z naszego drona oraz z ziemi. Wyposażeni w nowy sprzęt do filmowania z ziemi mogliśmy jeszcze efektowniej wypełnić materiał filmowy. Pierwszy dzień rozpoczął się koncertem kolęd. Główną gwiazdą tego dnia była Kayah. Kolejne dwa dni to szereg występów i atrakcji. Szczegółowy program można było znaleźć np na stronie portalu BBFAN lub na oficjalnej stronie miasta.

Pod względem warunków atmosferycznych i możliwości filmowania z powietrza mieliśmy doskonałe możliwości, w ciągu dnia piękne słońce, wieczorem, dwa dni przejrzystego powietrza. Dzięki dobrej pogodzie mogliśmy filmować całe wydarzenie z drona oraz wykonać kilka bardzo ciekawych ujęć naszego miasta z powietrza. Na szczególną uwagę zasługują zdjęcia nocne naszego miasta tuż po zachodzie słońca z widocznym placem Chrobrego oraz rozświetlonym Starym Rynkiem oraz Katedrą w tle. Gorąco zapraszam do galerii naddachami.pl. Święta na Starówce przebiegały bez żadnych niebezpiecznych sytuacji (piszę tutaj z perspektywy operatora drona). Ponieważ byliśmy ubrani w kamizelki odblaskowe, łatwo było nas zlokalizować, ale też łatwo było nam komunikować osobom postronnym aby nie zbliżali się w okolice lądowiska. Dzięki otaczającym rynem budynkom, udało nam się również filmować z bliska całe wydarzenie, jednocześnie unikając latania nad ludźmi. Tak więc przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności przygotowaliśmy świetny materiał zarówno z drona jak i z poziomu widza. Cały materiał został przez nas zmontowany i przekazany do organizatorów. Efekty można oglądać na oficjalnej stronie miasta Bielska-Białej, ich profilu FB oraz na naszym fanpage (zobacz). Bardzo cieszy nas fakt, że po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w ważnym wydarzeniu z kart historii naszego miasta, a nasza produkcja będzie przez długie lata wspomnieniem Świąt Bożego Narodzenia na Starówce Bielska-Białej. 

Dodaj komentarz