Mavic Pro vs. Mavic Air

2019/04/14
oskar

Porównanie Mavica Air oraz Mavica Pro, czyli coś co obiecaliśmy, w artykule o Mavic Air. Co do ich specyfikacji i dogłębnych opisów nie będę się rozpisywał, zostawię linki do artykułów o nich. Mam nadzieję że będziecie zadowoleni. Zapraszam Smile

Mavic Pro oraz Air

Mavic Pro czyli starszy brat Mavica Pro 2/Zoom (ps. co do tych dwóch to pojawi się osobny artykuł Wink ). Jest, większy od Mavica Air ale dużo mniejszy od Phantoma. Na szczęście składa się, co ułatwia jego transport. Kolejną zaletą naszego Mavica jest na pewno jego czas lotu (producent mówi o 27 minutach). Kamera zamontowana na 3-osiowym gimbalu pozwoli wam na stabilne ujęcia w 4K, nawet w trybie sport. Spory minus Mavica to jego waga- 734g, czyli żeby nim legalnie latać musimy mieć ukończone odpowiednie kursy.

Mavic Air vs. Mavic Pro

(Źródło: www shorts-trip.com/drones/best-travel-drone/)

Mavic Air to w sumie taki Mavic Pro po liftingu. Jego czas lotu jest podobny (około 21 minut), również ma kamerę 4K na 3-osiowym gimbalu. Mavic Air posiada czujniki antyzderzeniowe, ma je z przodu, z tyłu oraz z dołu i na szczęście też się składa ;). Ogromną zaletą w przeciwieństwie do większego kolegi jest jego waga, zaledwie 430g, czyli nie musimy posiadać żadnych kursów. Jednak zalecałbym na początku nie latać na dalekie podróże jeśli nie macie zbyt dużego obycia z pilotażem.

To czym się różnią?

Mavic Air vs Mavic Pro

(Żródło: www halfchrome.com/dji-mavic-air-vs-dji-mavic-pro/)

Oczywiście rozmiarem, złożony Air 168×83×49mm, Pro 83x83x198mm. Małą różnicę mamy kamerze, Air nagrywa 120 kl./s w Full HD, a Pro tylko w HD. Zasięg to zawsze kwestia sporna, jeden osiąga więcej, drugi mniej niż podaje producent, tutaj (w zależności od regionu) mamy 4km w FCC / 2km w CE u Marvica Air oraz 7km w FCC / 4km w CE w wersji Pro. Dość spora różnica wynika głównie z zastosowanej technologii transmitowania obrazu i poleceń, Mavic Pro używa lepszej - OcuSynth, a Mavic Air niestety wzmocnionego Wi-Fi. Wspomniana aparatura jest również podobna w obu dronach, w tej u Mavica Pro mamy trochę więcej przycisków i mały wyświetlacz. Na plus Mavica Air zaliczyłbym czujniki antyzderzeniowe z tyłu, których brak w wersji Pro.

Kończąc, chciałbym powiedzieć, że obydwa drony są świetne i wybór jednego zależy tylko od własnych potrzeb oraz budżetu. Oczywiście jeżeli komuś nie wystarcza to co mają do zaoferowania, a może sobie pozwolić na coś więcej, to warto pomyśleć nad Mavic Pro 2 lub Zoom, ale jak już mówiłem, o nich kiedy indziej.

Oskar Choderny

 

Zobacz również:

 

Kategoria: 

Dodaj komentarz