Ubezpieczenie autocasco na drona

2018/06/19
rafal

Coraz więcej dronów, coraz droższe maszyny, no i otwartość ze strony firm ubezpieczeniowych pozwala nam zastanowić się nad ubezpieczeniem drona od wypadków. Opiszę dwie możliwości ubezpieczenia: DJI Care refresh dla nowych urządzeń oraz AeroCasco dla dowolnego rodzaju drona, nowego lub używanego.

Jak działa DJI Care Refresh

Co to takiego jest, czy warto zainwestować w takie ubezpieczenie, gdzie można kupić DJI Care Refresh?

DJI Care Refresh to system, sposób serwisowania dronów przez producenta DJI. Dzięki takiej usłudze możesz latać spokojnie bez obaw, że po upadku lub zalaniu drona stracisz go bezpowrotnie. Jeżeli uszkodzisz kamerę, statek, gimbal to DJI wymienia drona na nowego za niewielką opłatą. Opłata przy DJI Care Refresh wynosi odpowiednio 99 Euro przy pierwszym incydencie i 139 Euro przy drugim. Maksymalnie można skorzystać z tej usługi dwa razy.

Chcąc skorzystać z usługi DJI Care Refresh musisz wiedzieć, że dotyczy to tylko nowo zakupionych dronów, a czas do decyzji o zakupie takiej usługi to 48 godzin. Czyli masz 2 dni po aktywacji multikoptera na wykupienie serwisu.

Ile kosztuje DJI Care Refresh?

Cena uzależniona jest od modelu drona DJI jaki zakupiłeś i możesz ją sprawdzić u swojego sprzedawcy.

A jakie uszkodzenia kwalifikują się przy usłudze DJI Care Refresh?

Według producenta dronów DJI kopter kwalifikuje się do wymiany w przypadku

  • utopienia, pod warunkiem, że masz utopiony egzemplarz
  • zalania
  • pomyłki operatora
  • upadku
  • kolizji z przedmiotami
  • zakłóceń sygnału

Do 48h po aktywacji drona

Po zakupie usługi DJI Care Refresh: - aktywujesz usługę na stronie DJI, pamiętaj, nie później nie 48h po aktywacji drona.

Czego nie obejmuje DJI Care Refresh?

Ochrona DJI Care nie upoważnia do naprawy/wymiany w przypadku:

  • kradzieży
  • zgubienia
  • uszkodzeniami spowodowanymi lotami w niewłaściwych warunkach
  • uszkodzeniami wynikającymi z nieprawidłowego użytkowania lub używania nieautoryzowanych akcesoriów

Czy opłaca się i czy warto zakupić DJI Care Refresh?

Wszystko zależy od tego, do czego używasz swojego drona, jak często zamierzasz latać, czy latasz w warunkach ekstremalnych. Z naszego doświadczenia, loty rekreacyjne, weekendowe, na własny użytek, nie są obarczone dużym ryzykiem uszkodzenia coraz to bardziej niezawodnych modeli DJI. Jeżeli używasz drona komercyjnie, służy Ci on jako narzędzie pracy i nie masz środków na posiadanie urządzeń zastępczych to zdecydowanie warto kupić DJI Care Refresh.

Ubezpieczenie używanego drona

A co jeżeli nie mogę kupić DJI Care Refresh, bo na przykład mam używanego drona? Co jeżeli mam drona innego producenta niż DJI? Wtedy pozostaje ubezpieczenie autocasco na drona (AC na drona). Jedną z firm, która oferuje takie ubezpieczenie i z której oferty korzystamy jest Finansowa Chata. Ubezpieczyciel ten oferuje zarówno obowiązkowe ubezpieczenie OC jak i tak zwane AeroCasco na drona. Warto zapoznać się z ich ofertą. Dla przykładu ubezpieczenie nowego drona o wartości 10 tyś złotych kosztuje 1 tysiąc złotych rocznie.

AC-drona-autocasco

Czy warto ubezpieczać drona?

Uważam, że dla swojego spokoju warto ubezpieczyć swojego drona, szczególnie jeżeli jego wartość jest duża, a nam bardzo ciężko przyszło zapracować na jego zakup. Decyzja należy do Ciebie, niemniej jednak bardzo cieszy nas fakt, że rynek ubezpieczeń dronów w Polsce tak prężnie się rozwija i każdy może skorzystać z ciekawej oferty.

Do zobaczenia nad dachami Smile 

 

,
Kategoria: 

Dodaj komentarz