Warsztaty dronowe jako ciekawa forma wprowadzenia w usługi dronem.

2017/06/30
rafal
Warsztaty dronowe DJI Phantom 4 PRO Naddachami

Z dzisiejszego artykułu dowiesz się jak przygotować ciekawy warsztat o tematyce dronowej i po co go organizować. Ostatnio, jeżeli jesteś użytkownikiem portalów społecznościowych, możesz odczuwać wzrost zainteresowania oraz wzrost oferty na różnego rodzaju warsztaty oraz szkolenia online. Warsztaty dronowe i o tematyce bezpieczeństwa latania dronem również pojawiły sie w ofercie wielu ośrodków szkolenia i firm oferujących usługi dronem.  Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie:

Po co komu taki warsztat?

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie, po co miałbyś uczestniczyć w takim warsztacie lub co również ciekawe, po co miałbyś organizować taki warsztat. Otóż z pespektywy dwóch spojrzeń, warsztat to:

  • świetna możliwość na poszerzenie swojej wiedzy z interesującego nas tematu
  • możliwość poznania nowych ludzi, którzy podobnie jak my, mają dużą wiedzę oraz doświadczenie w tematyce latania dronem, są równie ciekawi jak my nowinek ze świata multikopterów.

Tak więc możliwość zorganizowania lub uczestniczenia w warsztatach poświęconych usługom dronem to niezwykle cenne doświadczenie na drodze do rozwoju swojego biznesu. To tak jakby przyrównać obecne profesjonalne spotkania warsztatowe do dawnych równie ciekawych a może nawet bardziej ekscytujących spotkań garażowych. Czy nie tak właśnie zaczynali wielcy tego świata jak np Steve Jobs? Warsztat, spotkanie, wymiana doświadczeń na zlocie, to możliwość stworzenia wspólnymi siłami czegoś, czego jeszcze nikt nie miał okazji ani wdrożyć ani wymyśleć. Nie bez powodu mówi się, że taki dwóch jak ich trzech nie ma ani jednego lub po prostu wystarczy odwołać się do przebadanego i sprawdzonego efektu synergii działań: ty jesteś dobry w konstruowaniu maszyny, ja w oprogramowaniu a Piotr jest najlepszy w sprzedaży usług filmowania dronem. Równie ciekawym pomysłem jak warsztaty może być zlot miłośników i pasjonatów latania wielowirnikowcami. W przeciwieństwie do zlotu, na warsztacie przekazywane są konkretne treści i to zazwyczaj na organizatorze spoczywa obowiązek merytorycznego przygotowania warsztatów. Osoby z branży będą chciały uczestniczyć w warsztatach, jeżeli dostrzegą w tym udziale wartość dla siebie. A więc tutaj mamy drugie pytanie:

Po co organizować warsztat i tracić czas na przygotowanie?

A no po to żeby podzielić się swoją wiedzą z innymi, wykazać się otwartością do innych i chęcią podzielenia się swoimi doświadczeniami, przypadkami, ciekawymi realizacjami projektów. Organizowanie warsztatów to również świetna sposobność na zbudowanie pozytywnego wizerunku swojej firmy, zbudowanie autorytetu w dziedzinie usług dronem oraz możliwość zareklamowania się w szerszym gronie. Uczestnikami warsztatów mogą byc zarówno przedstawiciele branży dronowej jak i potencjalni klienci, pamiętaj o tym. Warsztat to dzielenie się wiedzą, ale pamiętaj, to nie tylko Ty się dzielisz, jeżeli stworzysz atmosferę wzajemnego zaufania, inni tez będą skłonni to przekazania swoich cennych doświadczeń. Warsztaty, jak już pisałem, to świetny moment na spotkanie potencjalnych współpracowników lub pracowników dla Twojej rozwijającej się firmy, z drugiej strony być może uczestnicząc w takich spotkaniach to szansa dla Ciebie na znalezienie ciekawej pracy. W końcu co równie ważne - taki warsztat to budzenie świadomości możliwości jakie drzemią w usługach filmowania i zdjęć z drona. Należy uświadomić klientom, jak zaawansowane rozwiązania już posiadamy i jak bliska naszemu portfelowi jest oferta usług dronem. Klient powinien wiedzieć, że firm oferujących usługi jest coraz więcej, są coraz bardziej profesjonalni a cena ich usług jest coraz bardziej realna dla potencjalnego konsumenta. Każdy może zrobić sobie zdjęcia z drona swojej działki lub posiadłości już za kilkadziesiąt złotych. Pamiętaj, że po dobrze zorganizowanych warsztatach zawsze zostanie ślad, pamięć a i kontakt do prowadzących. Ktoś będzie pamiętał o firmie oferującej usługi dronem z Bielska-Białej, nazywa się chyba Naddachami i zrobili świetny warsztat nt wykonywania zdjęć z powietrza i obróbki materiałów wideo. A co do tematyki warsztatów, to pewnie zastanawiasz się, jeżeli chciałbyś taki warsztat zorganizować,

Jaki temat wybrać jako najciekawszy na pierwszy warsztat?

Jeżeli jeszcze nie wiesz to najlepiej jest zapytać, zapytać ludzi, kolegów, znajomych z forum, stworzyć ankietę, poczytać różnego rodzaju wpisy na forach, o co ludzie pytają, co stwarza najwięcej problemów, a co Tobie przysporzyło najwięcej trudności kiedy zaczynałeś? Możesz również śledzić przepisy prawa i być na bieżąco, jeżeli zmieni się jakaś ustawa, możesz przygotować na ten temat instrukcję, post na blogu lub stworzyć warsztaty, na przykład o temacie, jak legalnie latać w większości krajów Europy

A gdzie ten warsztat zrobić i za ile?

Zorientuj się w swojej okolicy ile kosztuje wynajęcie sali, przecież nie musi to być hotel pięciogwiazdkowy, wystarczy sala w szkole podstawowej, do której uczęszczałeś, na pewno w weekend placówka będzie skłonna wypożyczyć sale za niewielką odpłatą, tym bardziej, jeżeli nauczyciele Cię pamiętają i darzą szacunkiem :), jeżeli nie szkoła, to pytaj w świetlicach osiedlowych, pamiętaj, że dopiero zaczynasz, chcesz się spotkać, podzielić wiedzą i doświadczeniem, a nie wydawać górę pieniędzy zanim jeszcze nie sprawdziłeś czy warto.

No właśnie a czy warto organizować warsztaty?

Oczywiście, że warto, wszystkie powyższe argumenty za tym przemawiają, warsztaty, zloty, spotkania, wspólne zlecenia są świetną okazją do nauki i wymiany doświadczeń, a jeżeli nadal się wahasz, to po prostu sprawdź i zorganizuj swój pierwszy warsztat dronowy. 

Dodaj komentarz