DJI Phantom 5 - kiedy premiera?

2017/03/22
rafal

Wygląda na to, że niebawem kolejna premiera flagowego producenta dronów - firmy DJI. Zagraniczne fora internetowe zaczynają spekulować, kiedy może pojawić się w sprzedaży nowy model DJI Phantom - DJI P5. Większość wpisów opiera się na domysłach, analizach sytuacji wcześniejszych i tak zwanych przeciekach z sieci. Postanowiliśmy dla Was przygotować streszczenie wszystkich przecieków i spekulacji na temat premiery DJI Phantom 5 oraz jego specyfikacji.

Po pierwsze skąd wniosek, że to już niebawem, ano z analizy poprzednich premier, które miały miejsce odpowiednio:

  • Phantom 3 Pro i Advanced - kwiecień 2015
  • Phantom 4 - marzec 2016
  • Phantom 4 PRO - listopad 2016
  • Phantom 5 - kwiecień 2017?

Niektórzy spekulują nawet, że będzie to 15 kwietnia bieżącego roku. Pozostaje nam tylko czekać cierpliwie i zastanowić się, czy nowy model będzie posiadał parametry, o których rozpisują się zagranicznie portale. A co to ma być?

Poniżej możliwa specyfikacja nowego modelu Phantom 5, przy czym pamiętajmy, że to jedynie spekulacje, ponieważ całość jest jak zwykle objęta tajemnicą.

Po pierwsze: jeszcze lepsza kamera 4k, która jak się można spodziewać będzie 'kręcić' filmy w zwiększonej liczbie klatek, co da możliwość odtwarzania filmów w zwolnionym tempie.

Po drugie: być może kamera będzie wyposażona w gimbal umożliwiający jej obrót o 360 stopni

Po trzecie: dłuższy czas lotu, wg oczekiwań fanów DJI, nowy Phantom powinien unosić się w powietrzu ponad pół godziny, przecieki mówią również o możliwości wyposażenia quadkoptera w dwie baterie, być może zostanie on wyposażony w automatyczny system do podgrzewania baterii, co umożliwiłoby i ułatwiło loty w niskich temperaturach.

Po czwarte: poprawa jakości transmisji online w trybie Full HD

Punkt piąty: jeszcze więcej sensorów pozwalających na omijanie przeszkód na drodze podczas lotu dronem.

Do całości specyfikacji dochodzą jeszcze spekulacje na temat zwiększonej prędkości maksymalnej oraz jeszcze bardziej wytrzymałych materiałów użytych do produkcji.

Czy faktycznie za miesiąc, w kwietniu 2017 roku doczekamy się premiery DJI Phantom 5? Pozostaje nam tylko czekać i bacznie obserwować stronę producenta. Tymczasem zachęcam do artykułu na naszym dron blogu gdzie porównujemy dwa topowe w swojej klasie modele DJI Phantom 4 PRO i DJI Mavic. 

[Edycja 01.05.2017r.] Kwiecień za nami, w dalszym ciągu cisza. Czekamy z niecierpliwością czy w takim razie premiera DJI Phantom 5 będzie w maju 2017?

DJI Spark - nowość od DJI

[Edycja 25.05.2017r.] Maj zbliża się ku końcowi - DJI Phantom 5 dalej nie widać... Jednak dokładnie 24 maja pojawił się nowy produkt DJI Spark - najmniejszy dron ze stajni DJI - czy warto rozważać jego zakup? Czytaj DJI Spark premiera.

 

Komentarze

Obrazek użytkownika mavik

wiadomo jaka cena

Obrazek użytkownika szymon

Niestety jeszcze nie znamy ceny. Spodziewałbym się czegoś rzędu 8-10 tys. zł.

Ocena: 4.5 (2 votes)
Obrazek użytkownika Andrzej

Kwiecień, maj, czerwiec, lipiec i dalej cisza.
Czekamy na sierpień.

W sumie tak można każdy news o premierze opisać, kiedyś napewno pokażą Phantoma 5. ;-)

Obrazek użytkownika Wojciech

Wrzesień i dalej nie widać piątki.

Ocena: 5 (1 głos)

Dodaj komentarz