DJI Tello - najtańszy dron od DJI i Ryze

2018/01/08
szymon
Lider w produkcji i sprzedaży dronów, firma DJI wciąż nie przestaje zaskakiwać! Tym razem na tapecie najmniejszy i najtańszy dron DJI Tello - premiera już niebawem. Tello to nowy produkt, który powstał dzięki połączeniu sił firm Ryze Tech, DJI i Intel.
Czego możemy spodziewać się po tym maleństwie i do czego może przydać się Tello? 

Specyfikacja Tello

Ten miniaturowy dron może dostarczyć nam mnóstwo frajdy przez 13 minut lotu, zasięg 100 m (w idealnych warunkach), transmisję obrazu w jakości 720p. Z funkcji jakie wymienia producent znajdziemy w nim m.in. automatyczny start i lądowanie czy automatyczne obroty 8D (8D flips).
Dronik wyposażony został w aparat o rozdzielczości 5 mpix z elektroniczną stabilizacją obrazu. Dodatkowo w zestawie otrzymamy zapasowy komplet śmigieł i osłonki dzięki, którym latanie również wewnątrz pomieszczeń będzie bezpieczne i odporne na uderzenia. Tello waży zaledwie 80g
DJI Tello
źródło: dji.com

DJI Tello - czy warto?

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Na pewno ta "zabawka" może dostarczyć mnóstwo frajdy i co najważniejsze - będzie jednym z najtańszych quadów od DJI. 
 

Dji Tello cena?

Z tego co można wyczytać, obecnie cena kształtuje się w granicach 99$ / 109 Euro. Jaka będzie cena Tello w Polsce - tego jeszcze nie wiemy. 
 
Jak tylko będzie dostępny w sprzedaży - zaktualizuję artykuł. 
[edit] Cena DJI Tello w Polsce zaczyna się od 459 zł brutto - zobacz w sklepie DJI Tello
 
DJI Spark vs. DJI Tello - na to porównanie jeszcze za wcześnie. Tymczasem zapraszam na krótkie porównanie Spark z Mavic
 
 

Komentarze

Obrazek użytkownika Adrian

Ciekawa alternatywa dla dronów typu biedronka, warto się zastanowić. A czy to prawda, że maja się zmienić przepisy dotyczące minimalnej wagi dronów ?

Obrazek użytkownika szymon

Dokładnie! Z niecierpliwością czekam na dostępność, z checią bym potestował Smile Jeśli chodzi o minimalną wagę (rozumiem, że mówisz o 600 g, która widnieje w przepisach) to nic mi nie wiadomo o nadchodzących zmianach. Jak tylko coś się zmieni postaramy się napisać o tym.

Obrazek użytkownika Adrian

Ktoś na YouTube mówił o wadze 250 gram, ale może to tylko plotki i spekulacje.

Obrazek użytkownika Wojciech

Planuję go kupić jako drugiego drona. Pierwszym był jakiś dronik od rodziny w Holandii. Co sądzicie żeby nim robić filmy dla np.: szkoły (w pomieszczeniach)?

Dodaj komentarz