Dlaczego Ty możesz zarabiać na dronach

2017/05/29
rafal

Zastanawiasz się, dlaczego to właśnie Ty mógłbyś zarabiać na dronach? Dlaczego masz prawo uważać, że znalazłeś niszę, w której będziesz mógł działać? Podam Ci 10 powodów dlaczego.

1. Nowa jakość zdjęć i ujęć w reklamie i promocji

Ujęcia z powietrza, nigdy nie były tak łatwo dostępne i tak nieporównywalnie tanie w stosunku do ujęć z samolotu, czy helikoptera. Zauważyłeś już, w jak w wielu serialach i reklamach pojawiają się ujęcia z drona? Dlaczego, ktoś nie miałby skorzystać z Twojej oferty na film z powietrza do miejscowej telewizji, poprosić Cię o zdjęcia swojego obiektu do reklamy lub do ogłoszenia?

2. Rosnący rynek dronów w Polsce

Polska jest trzecim krajem na świecie pod względem liczby wydanych licencji dla operatorów UAVO.  Kilka tysięcy osób zdecydowało się wydać niemałe pieniądze na multikoptera i wiąże z nim albo działania hobbystyczne albo zarobkowe, niemniej jednak, przeważające większość tych osób zakupiła swojego multikoptera właśnie w Polsce w jednym ze sklepów. A dlaczego to właśnie nie u Ciebie, w Twoim sklepie? Nasze wewnętrzne analizy rynku wskazują, że w 2017 roku w Polsce klienci zakupią około 10 000 szt różnego rodzaju dronów od zabawkowych po profesjonalne. A liczba ta będzie cały czas rosnąć.

3. Każdy dron prędzej czy później wymaga serwisu

Kolejna strefa, gdzie można skierować swoją uwagę, to serwis dronów. Pomyśl ile w Twojej okolicy jest serwisów sprzętu agd, wideo, sprzętu ogrodniczego etc. Każde urządzenie mechaniczne wymaga serwisu, tym bardziej urządzenie, które narażone jest na uszkodzenia mechaniczne w postaci upadków, kolizji, eksploatacji podzespołów. Dobry serwis dronów z profesjonalną obsługą, znającą się na rzeczy, realizujący naprawy zarówno uszkodzeń mechanicznych jak i trudniący się w usuwaniu usterek elektronicznych przyciągnie klientów z całej Polski!!!

4. Szkolenia UAVO

A może stworzenie szkoły dla operatorów dronów? Co prawda pojawiło się ich w 2016 roku bardzo dużo. Wzrost zainteresowania otwarciem ośrodków szkoleniowych zapewne pojawił się po wprowadzeniu nowych przepisów, regulujących kwestie związane min możliwość lub raczej jej brak latania bezzałogowymi statkami powietrznymi bez licencji w centrach miejscowości. Zastanów się mimo wszystko, czy w Twojej okolicy powstał już taki ośrodek, a może właśnie Twój pomysł będzie lepszy i przyciągnie nowych kursantów. Argumentem może być dobra lokalizacja, reklama, możliwość zdawania egzaminu właśnie na terenie Twojego ośrodka.

5. Wesela i śluby, usługi dronem.

Usługi dronem w zakresie filmowania podczas ślubów i wesel, to obszar, który bez wątpienia rozwinie się prawie w tak dużym zakresie jak wideofilmowania i fotografia ślubna. Może to być dodatek do wideofilmowania, czyli możesz stworzyć oddzielną firmę oferującą usługi wideofilmowania z drona, możesz również oferować swój surowy materiał z lotu ptaka osobom, które na co dzień zajmują się wideofilmowaniem z 'ziemi' i nie mają ani czasu ani środków finansowych na licencję, na zakup drona, na szkolenia, na ubezpieczenia i wszelkie aspekty związane z powietrznymi usługami

6. Branża budowlana

O branży budowlanej pisałem w oddzielnym artykule, pamiętaj jednak, że dobrze przygotowany materiał z przebiegu budowy świetnie komponuje się z zakończeniem w postaci pięknego ujęcia z lotu ptaka. Pisałem również o redukcji kosztów inspekcji miejsc trudno dostępnych przy wykorzystaniu zdjęć z drona. Wystarczy nawiązać współpracę z firmami budowlanymi i dać im znać o sobie i swojej ofercie.

7. Sprzedaż nieruchomości

Czy kupując mieszkanie lub budynek nie chciałbyś widzieć w jakiej znajduje się okolicy? A jak najlepiej pokazać okolicę Twojego nowego domu lub mieszkania, w którym chcesz spędzić dużą część swojego życia? Jedno lub dwa ujęcia z drona ukazujące miejsce inwestycji, osiedla czy działki pozwoli uatrakcyjnić ofertę sprzedającemu lub pośrednikowi.

8. Rolnictwo

Drony w rolnictwie? Tylko wyobraźnia Cię ogranicza. Od monitoringu terenów, poprzez wizualizację obszaru, ma którym prowadzone są uprawy aż do termowizję i analizę składu powietrza na danym terenie. Wszystkie działania w tym zakresie sprowadzają się do rozpoznania potrzeb i odpowiedzi na te potrzeby w postaci Twojej oferty.

9. Projektowanie dronów

Przecież rynek dronów nie kończy się na marce DJI i Yuneec. Każdy może zaprojektować i zbudować własnego drona.

10. Leasing dronów, porady biznesowe, consulting

Czy można kupić drona w leasingu? Oczywiście, że można. Wiedziałeś o tym? Ja dowiedziałem się całkowicie przypadkiem. A może jest więcej osób, które byłyby zainteresowane taką formą zakupu narzędzia swojej pracy. A może to otwiera dużo większe możliwości inwestycyjne właśnie w Twojej firmie lub to właśnie Ty mógłbyś świadczyć usługi doradztwa w zakresie zakupu drona w leasingu. Autoryzowane dealer marki DJI, sprzedaż serwis, doradztwo kredytowe i leasingowe. Być może to właśnie branża, w której będziesz liderem.

Bez wątpienia we wszystkich dziesięciu opisanych przypadkach jest bardzo dużo ciekawe pracy do zrobienia i sporo klientów do obsłużenia. Jeżeli to czytasz, znaczy, że choć w minimalnym stopniu się nad tym zastanawiałeś i być może już działasz w tym kierunku. Ja chciałem podzielić się z Tobą moim punktem widzenia. Patrząc na rynek usług dronem z naszej perspektywy, jesteśmy dopiero na samym początku i każdy, kto podejdzie do tego tematu poważnie ma możliwość osiągnąć bardzo dobre wyniki.

A jak podejść do tematu poważnie, profesjonalnie i konsekwentnie? Każdy ma swój sposób i swoje doświadczenie, jeżeli chcesz poznać nasze lub skonfrontować swoją wiedzę z naszą, po prostu czytaj nasze kolejne wpisy na dron blogu lub zapisz się do newslettera. 

Zobacz też odpowiedź na pytanie skąd brać klientów: Gdzie szukać klientów na filmowanie dronem?

Komentarze

Obrazek użytkownika Anonim

Mam już licencję na drona i chciałbym wykorzystywać go komercyjnie, myślę o kupnie nowego drona, jakiegoś droższego DJI do 6 tysięcy (chcę wziąć na raty) , głównie to na początku myslałem o weslach, ślubach, w mojej miejscowości jest na to popyt a jest tylko jedna osoba, która się zajmuje filmowaniem dronem. Na jednym forum mi kilka osób polecało DJI Mavic Pro, ale są różne opinie, czy ten dron będzie dobrym pomysłem do takiego użytku? podrzucam szerszy opis drona http:// electronics.waw.pl/dji-mavic-pro1 proszę o odpowiedź, wolę zapytać tutaj kogoś kto się dobrze na tym zna, bo wiadomo jak to jest forach, piszą różni ludzie

Obrazek użytkownika Piter

Dobra rada - poszukaj grup związanych ze zleceniami na drony. Oferty jakie się pojawiają to w 90. paru % wyłącznie Phantom 3/4 albo Inspire 1/2.
Jak myślisz o tym poważnie, to w mojej opinii szkoda kasy na Mavic-a.

Ocena: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Jacek Koslacz

Dzien dobry. Wydaje mi sie, ze rynek fotofilmowania z drone juz sie mocno nasycił, podaz znacznie przewyzsza popyt. Jednak branza dronowa i mozliwosci zarabiania dronem sa tak szerokie i nieograniczone ze wkrotce pojawia sie nowe mozliwosci. Ilosc branz w jakie wchodza drony jest coraz wieksza.

Dodaj komentarz