Który dron lepszy: DJI Mavic czy DJI Phantom 4 Pro

2017/03/07
rafal

"Latałem dronem z biedronki, spodobało mi się. Kupiłem SymaX5C, wow to ma kamerę!!! Chcę więcej, kupię Phantoma 1 lub 2, czaaad mam kamerę full HD, (albo GoPro), stabilizację, GPS, latam po 15 minut, chcę jeszcze więcej, chcę jakości, chcę dłuższego czasu lotu, chcę się rozwijać Smile "

DJI Mavic czy DJ PhantomDJI Mavic

DJ Mavic

Tak jak powyżej zaczyna wielu z nas, w pewnym momencie stajemy przed dylematem, jaki dron do filmowania w jakości 4K. Na rynku czekają na nas dwa świetne modele firmy DJI, nowoczesne, świetnej jakości, w podobnej cenie ale jednak odpowiadające na zdecydowanie różne potrzeby użytkownika. Dla ułatwienia wyboru pomiędzy DJI Mavic i DJI Phantom 4 Pro warto zadać sobie pytania, które nas osobiście nakierowały na wybór jednego z powyższych modeli, a zatem poniżej 6 pytań, na które sobie powinieneś odpowiedzieć przed zakupem półprofesjonalnego drona.

DJI Phantom 4 Pro

DJI Phantom 4 Pro

Mobilność

Czym będę transportował drona? Czy mam samochód i wszędzie w miejsce filmowania wybieram się z ogromną walizką, czy jednak czasem chciałbym zabrać swojego multikoptera w góry na wycieczkę.

Mavic - 1, Phantom - 0

Jakość zdjęć

Czy interesuje mnie tylko najwyższa jakość pod półprofesjonalną produkcję, z bezbłędną ostrością i obłędnymi filmami w jakości 4K, czy może jednak mogę sobie odrobinę odpuścić na korzyść pkt. 1.

Mavic - 0, Phantom - 1

Wytrzymałość

Tutaj chyba podobnie, jednak co może być ciekawostką Phantom 4 Pro jest zbudowany ze stopów tytanu i magnezu, tutaj minimalnie:

Mavic - 0, Phantom - 1

Czas startu

Cecha, która bardzo nie różnicuje tych dwóch modeli, jednak warto sobie zadać to pytanie, w momencie wyboru sprzętu typu Hexakopter, czy mam czas na montaż śmigieł, ramion, wypakowywanie mojego drona z dużej walizki, kalibrację, podpinanie aparatury, czy poprostu chcę wyjąć drona z kieszeni i wylecieć do góry.

Mavic - 1, Phantom - 0

Profesjonalna praca czy przygoda

Phantom 4 Pro to maszyna półprofesjonalna, zaraz przed hexakopterami z podwieszonymi lustrzankami, kręci filmy w jakości 4k z prędkością 60kl / sek, świetna maszyna na start naszej przygody jako firm oferującej usługi wideofilmowania. Mavic to nasz kompan w wycieczce, przyda się na jachcie, na wycieczce w góry, po plaży. Waży zaledwie  750 g i mieści się po złożeniu do kieszeni.

Mavic - 1, Phantom - 1

Niezawodność

Powiedzmy sobie wprost, DJI nie ma konkurencji w tym segmencie dronów. Bezapelacyjnie,

Mavic - 1, Phantom - 1.

Poniżej jeszcze kilka parametrów technicznych, które być może pomogą Ci w wyborze modelu:

DJI Mavic parametry techniczne

 • Dron o składanych ramionach, waży 750g, mieści się w kieszeni kurtki, można przypiąć go do paska spodni. Mavic nadaje się do wycieczek, biegów górskich, wycieczek skitourowych, rejsów po jeziorach, wycieczek rowerowych.
 • Czas lotu: ok. 27 minut
 • Zasięg: 7km
 • Jakość transmisji video: 720p (long range), 1080p (short range)
 • Możliwość sterowania smartfonem: TAK
 • Maksymalna prędkość: ok. 65km/h (Sport Mode)
 • Kamera: 12MP RAW, format wideo: UltraHD 4K,

Phantom 4 Pro parametry techniczne

 • 20 Mpx kamera, filmy w jakości 4K i przy 60 klatkach na sekundę
 • Regulowany mechanicznie czas otwarcia migawki
 • System FlightAutonomy, pozwala omijać przeszkody, które pojawiają się na drodze urządzenia
 • System do transmisji obrazu DJI Lightbridge HD, transmisja na żywo nawet z 7 kilometrów,
 • Czas lotu do 30 minut!
 • Wyprodukowany ze stopów tytanu i magnezu,
 • Waga: 1389 g

Reasumując cały artykuł, parametry techniczne obu maszyn, nasze doświadczenie i przemyślenia: Jeżeli szukasz półprofesjonalnego sprzętu do zleceń, aby się rozwijać, aby móc pracować i przygotowywać komercyjne materiały wybierz Phantoma 4, jeśli szukasz idealnego towarzysza przygody, drona na wycieczki i do utrwalenia ciekawych wydarzeń zastanów się nad DJI Mavic. 

Zobacz także: Premiera DJI Spark vs. DJI Mavic