Który dron lepszy: DJI Mavic czy DJI Phantom 4 Pro

2017/03/07
rafal
DJI Mavic vs DJI Phantom 4

"Latałem dronem z biedronki, spodobało mi się. Kupiłem SymaX5C, wow to ma kamerę!!! Chcę więcej, kupię Phantoma 1 lub 2, czaaad mam kamerę full HD, (albo GoPro), stabilizację, GPS, latam po 15 minut, chcę jeszcze więcej, chcę jakości, chcę dłuższego czasu lotu, chcę się rozwijać Smile"

DJI Mavic czy DJ PhantomDJI Mavic

DJ Mavic

Tak jak powyżej zaczyna wielu z nas, w pewnym momencie stajemy przed dylematem, jaki dron do filmowania w jakości 4K. Na rynku czekają na nas dwa świetne modele firmy DJI, nowoczesne, świetnej jakości, w podobnej cenie ale jednak odpowiadające na zdecydowanie różne potrzeby użytkownika. Dla ułatwienia wyboru pomiędzy DJI Mavic i DJI Phantom 4 Pro warto zadać sobie pytania, które nas osobiście nakierowały na wybór jednego z powyższych modeli, a zatem poniżej 6 pytań, na które sobie powinieneś odpowiedzieć przed zakupem półprofesjonalnego drona.

DJI Phantom 4 Pro

DJI Phantom 4 Pro

Mobilność

Czym będę transportował drona? Czy mam samochód i wszędzie w miejsce filmowania wybieram się z ogromną walizką, czy jednak czasem chciałbym zabrać swojego multikoptera w góry na wycieczkę.

Mavic - 1, Phantom - 0

Jakość zdjęć

Czy interesuje mnie tylko najwyższa jakość pod półprofesjonalną produkcję, z bezbłędną ostrością i obłędnymi filmami w jakości 4K, czy może jednak mogę sobie odrobinę odpuścić na korzyść pkt. 1.

Mavic - 0, Phantom - 1

Wytrzymałość

Tutaj chyba podobnie, jednak co może być ciekawostką Phantom 4 Pro jest zbudowany ze stopów tytanu i magnezu, tutaj minimalnie:

Mavic - 0, Phantom - 1

Czas startu

Cecha, która bardzo nie różnicuje tych dwóch modeli, jednak warto sobie zadać to pytanie, w momencie wyboru sprzętu typu Hexakopter, czy mam czas na montaż śmigieł, ramion, wypakowywanie mojego drona z dużej walizki, kalibrację, podpinanie aparatury, czy poprostu chcę wyjąć drona z kieszeni i wylecieć do góry.

Mavic - 1, Phantom - 0

Profesjonalna praca czy przygoda

Phantom 4 Pro to maszyna półprofesjonalna, zaraz przed hexakopterami z podwieszonymi lustrzankami, kręci filmy w jakości 4k z prędkością 60kl / sek, świetna maszyna na start naszej przygody jako firm oferującej usługi wideofilmowania. Mavic to nasz kompan w wycieczce, przyda się na jachcie, na wycieczce w góry, po plaży. Waży zaledwie  750 g i mieści się po złożeniu do kieszeni.

Mavic - 1, Phantom - 1

Niezawodność

Powiedzmy sobie wprost, DJI nie ma konkurencji w tym segmencie dronów. Bezapelacyjnie,

Mavic - 1, Phantom - 1.

Poniżej jeszcze kilka parametrów technicznych, które być może pomogą Ci w wyborze modelu:

DJI Mavic parametry techniczne

 • Dron o składanych ramionach, waży 750g, mieści się w kieszeni kurtki, można przypiąć go do paska spodni. Mavic nadaje się do wycieczek, biegów górskich, wycieczek skitourowych, rejsów po jeziorach, wycieczek rowerowych.
 • Czas lotu: ok. 27 minut
 • Zasięg: 7km
 • Jakość transmisji video: 720p (long range), 1080p (short range)
 • Możliwość sterowania smartfonem: TAK
 • Maksymalna prędkość: ok. 65km/h (Sport Mode)
 • Kamera: 12MP RAW, format wideo: UltraHD 4K,

Phantom 4 Pro parametry techniczne

 • 20 Mpx kamera, filmy w jakości 4K i przy 60 klatkach na sekundę
 • Regulowany mechanicznie czas otwarcia migawki
 • System FlightAutonomy, pozwala omijać przeszkody, które pojawiają się na drodze urządzenia
 • System do transmisji obrazu DJI Lightbridge HD, transmisja na żywo nawet z 7 kilometrów,
 • Czas lotu do 30 minut!
 • Wyprodukowany ze stopów tytanu i magnezu,
 • Waga: 1389 g

Reasumując cały artykuł, parametry techniczne obu maszyn, nasze doświadczenie i przemyślenia: Jeżeli szukasz półprofesjonalnego sprzętu do zleceń, aby się rozwijać, aby móc pracować i przygotowywać komercyjne materiały wybierz Phantoma 4, jeśli szukasz idealnego towarzysza przygody, drona na wycieczki i do utrwalenia ciekawych wydarzeń zastanów się nad DJI Mavic. 

Zobacz także: Premiera DJI Spark vs. DJI Mavic