Ktoś może się spytać: "Dlaczego akurat Parrot ANAFI?". Odpowiedź jest prosta - jest to jeden z ciekawszych dronów dla początkujących, który bardzo miło zaskakuje, ale o tym później.
źródło: www parrot.com/global/drones/anafi
Konkurencja dla DJI od firmy Parrot, czyli ANAFI. Owe urządzenie zakwalifikujemy do dronów, które można pilotować bez wcześniejszego szkolenia (tj.wszystkie do 600g).
Specyfikacja Parrot ANAFI:
- Maksymalna prędkość 55 km/h
- Zasięg około 4000 m (w warunkach bez lokalnych punktów wi-fi)
- Czas pracy około 25 min
- Kamera 21Mpix, nagrywa w 4K do 30 kl./s oraz FullHD do 60 kl./s
- Zdjęcia w formatach JPEG, RAW, DNG w rozdzielczości 5344 x 4016
- Waga zaledwie 320 g
Dodatkowe informacje:
- Akcelerometr, wysokościomierz
- Transmisja obrazu w 720p i 30 kl./s
- Automatyczne lądowanie
- Start z ręki
Ale czemu ANAFI?
Co wyróżnia go na tle konkurencji? Przede wszystkim kompletnie inne zastosowanie gimbala i kamery.
Parrot wpadł na to, że może ona ‘patrzeć’ pionowo w górę, jak i w dół, czyli ma zasięg 180o. Takiego pomysłu ciężko się doszukać u innych, a oczywiście to jeszcze nie wszystko. Kolejna zaletą jest jego mały rozmiar - jest on bardzo poręczny. Po złożeniu idealnie zmieści się do małego plecaka lub torby. Jak już wspomniałem dron się składa, a sam proces składania jest szybki i intuicyjny.
Więc kamera, rozmiar co jeszcze? Według mnie prostota w obsłudze. Parrot jest naprawdę łatwy do pilotowania i sądzę że jest to jedna z lepszych opcji na pierwszego drona, jest tylko jeden mankament - cena, a mianowicie 2 599 zł. Jest to dość sporo jak na pierwszego drona lecz jeśli będziemy ostrożni (ponieważ dron nie posiada czujników do wykrywania przeszkód) na pewno się nie zawiedziemy.
Co dostajemy wraz z dronem?
Wraz z Parrotem w zestawie dostaniemy:
- Parrota ANAFI (oczywiście )
- Poręczną aparaturę
- Solidny futerał na drona
- Kartę MicroSD 16 GB
- Kabel USB typu C (bez ładowarki)
- Zestaw śmigieł do wymiany (8 sztuk)
Jest to dość sporo ciekawych jak i przydatnych akcesoriów, które rekompensują cenę. 2
ANAFI jest bardzo ciekawym, poręcznym dronem, który umożliwi jeszcze lepiej uchwycić najważniejsze dla was chwilę. Według mnie jest to pozycja warta rozważenia przed zakupem pierwszego drona. Na pewno zawita kiedyś u mnie jako prywatny dron.
Oskar Choderny
Komentarze
A czy Yuneec ma szansę z DJI?
A czy Yuneec ma szansę z DJI? :) myślę że jak najbardziej ma :) Tak samo jak Parrot choć on ostatnio ponoć zwalniał załogę niż zatrudniał a szkoda.
Witaj Michał, masz rację
Witaj Michał, masz rację Yuneec może konkurować z Dji. Miejmy nadzieję, że firmy takie jak Parrot, Yuneec czy chociażby Xiaomi jednak zajmą część rynku i nie dojdzie do monopolu Dji Pozdrawiam Oskar
Bzdura. Anafi w porównaniu do
Bzdura. Anafi w porównaniu do Mavic Air ma gorszą kamerę, gorszy soft, brak systemu antykolizyjnego, gorszy support. Jedyna jego przewaga to, że jest te 300-400zł tańszy... ale nie warto oszczędzać tych kilku stówek. Wyniki finansowe Parrota pomimo wprowadzenia Anafi raczej podpowiadają, że ta firma się bardziej zwija niż rozwija.
<p>Anafi jest lepszy -
<p>Anafi jest lepszy - dłuższy czas lotu w porównaniu z Dji Air</p>
Anafi ma gorsza kamere? To
Anafi ma gorsza kamere? To chyba nie porownywales w tym samym miejscu. Owszem, nie radzi sobie w nocnych zdjeciach, bo to maly matryca, ale w dzien ma 4x lepsza kamere! 21MP > 12MP
Witam! Posiadam Parrot Anafi
Witam! Posiadam Parrot Anafi I myślę że Dji Mawick Air nie dorasta nawet do pięt Anafi, filmy w jakości 4 k są dużo lepsze niż w Air , kamęrkę można podnięść do góry i np. będąc pod mostem nagrać go od spodu - w Dji nie zobaczycie czegoś takiego, zasięk 4 km, a po za tym latam w goglach co daje niesamowite przeżycie , po przedstawieniu drona na FCC bez problemu osiągam dystans s ponad 1200m wizji na żywo - po za terenem zabudowanym, gdzie nie ma zakłóceń wi-fi oczywiście
<p>Niestety producent
<p>Niestety producent zastosował pułapkę marketingową i przez to mam wielki niesmak do produktów Parrot. Okazuje się że jeśli chce się korzystać z zaawansowanych funkcji lotu to już po zakupie drona w aplikacji sterującej dronem trzeba KUPIĆ możliwość sterowania zaawansowanymi funkcjami lotu. Taka rabunkowa polityka producenta zapewne nie przysporzy mu popularności. Nikt nie lubi gdy się go oszukuje ukrywając dodatkowe ukryte koszty w produkcie w którym nikt by się nie spodziewał dodatkowych kosztów użytkowania. </p>
Dodaj komentarz