Czy Parrot ANAFI ma jakieś szanse z takim gigantem jak DJI?

2019/04/05
oskar

Ktoś może się spytać: "Dlaczego akurat Parrot ANAFI?". Odpowiedź jest prosta - jest to jeden z ciekawszych dronów dla początkujących, który bardzo miło zaskakuje, ale o tym później.

Parrot ANAFI

źródło: www parrot.com/global/drones/anafi

Konkurencja dla DJI od firmy Parrot, czyli ANAFI. Owe urządzenie zakwalifikujemy do dronów, które można pilotować bez wcześniejszego szkolenia (tj.wszystkie do 600g).

Specyfikacja Parrot ANAFI:

 • Maksymalna prędkość 55 km/h
 • Zasięg około 4000 m (w warunkach bez lokalnych punktów wi-fi)
 • Czas pracy około 25 min
 • Kamera 21Mpix, nagrywa w 4K do 30 kl./s oraz FullHD do 60 kl./s
 • Zdjęcia w formatach JPEG, RAW, DNG w rozdzielczości 5344 x 4016
 • Waga zaledwie 320 g

Dodatkowe informacje:

 • Akcelerometr, wysokościomierz
 • Transmisja obrazu w 720p i 30 kl./s
 • Automatyczne lądowanie
 • Start z ręki

Ale czemu ANAFI?

Co wyróżnia go na tle konkurencji? Przede wszystkim kompletnie inne zastosowanie gimbala i kamery.

Parrot wpadł na to, że może ona ‘patrzeć’ pionowo w górę, jak i w dół, czyli ma zasięg 180o. Takiego pomysłu ciężko się doszukać u innych, a oczywiście to jeszcze nie wszystko. Kolejna zaletą jest jego mały rozmiar - jest on bardzo poręczny. Po złożeniu idealnie zmieści się do małego plecaka lub torby. Jak już wspomniałem dron się składa, a sam proces składania jest szybki i intuicyjny.

Więc kamera, rozmiar co jeszcze? Według mnie prostota w obsłudze. Parrot jest naprawdę łatwy do pilotowania i sądzę że jest to jedna z lepszych opcji na pierwszego drona, jest tylko jeden mankament - cena, a mianowicie 2 599 zł. Jest to dość sporo jak na pierwszego drona lecz jeśli będziemy ostrożni (ponieważ dron nie posiada czujników do wykrywania przeszkód) na pewno się nie zawiedziemy.

Co dostajemy wraz z dronem?

Wraz z Parrotem w zestawie dostaniemy: Co w zestawie Parrot ANAFI

 • Parrota ANAFI (oczywiście Wink
 • Poręczną aparaturę
 • Solidny futerał na drona
 • Kartę MicroSD 16 GB
 • Kabel USB typu C (bez ładowarki)
 • Zestaw śmigieł do wymiany (8 sztuk)

Jest to dość sporo ciekawych jak i przydatnych akcesoriów, które rekompensują cenę. 2

ANAFI jest bardzo ciekawym, poręcznym dronem, który umożliwi jeszcze lepiej uchwycić najważniejsze dla was chwilę. Według mnie jest to pozycja warta rozważenia przed zakupem pierwszego drona. Na pewno zawita kiedyś u mnie jako prywatny dron.

 

Oskar Choderny

 

Tags: 
,
Kategoria: 

Komentarze

Obrazek użytkownika Michał

A czy Yuneec ma szansę z DJI? :) myślę że jak najbardziej ma :) Tak samo jak Parrot choć on ostatnio ponoć zwalniał załogę niż zatrudniał a szkoda.

Ocena: 5 (2 votes)
Obrazek użytkownika oskar

Witaj Michał, masz rację Yuneec może konkurować z Dji. Miejmy nadzieję, że firmy takie jak Parrot, Yuneec czy chociażby Xiaomi jednak zajmą część rynku i nie dojdzie do monopolu Dji Pozdrawiam Oskar

Ocena: 3.7 (3 votes)
Obrazek użytkownika 665

Bzdura. Anafi w porównaniu do Mavic Air ma gorszą kamerę, gorszy soft, brak systemu antykolizyjnego, gorszy support. Jedyna jego przewaga to, że jest te 300-400zł tańszy... ale nie warto oszczędzać tych kilku stówek. Wyniki finansowe Parrota pomimo wprowadzenia Anafi raczej podpowiadają, że ta firma się bardziej zwija niż rozwija.

Ocena: 2.3 (4 votes)
Obrazek użytkownika Szymon1977

<p>Anafi jest lepszy - dłuższy czas lotu w porównaniu z Dji Air</p>

Obrazek użytkownika AND

Anafi ma gorsza kamere? To chyba nie porownywales w tym samym miejscu. Owszem, nie radzi sobie w nocnych zdjeciach, bo to maly matryca, ale w dzien ma 4x lepsza kamere! 21MP > 12MP

Obrazek użytkownika Lechu

Witam! Posiadam Parrot Anafi I myślę że Dji Mawick Air nie dorasta nawet do pięt Anafi, filmy w jakości 4 k są dużo lepsze niż w Air , kamęrkę można podnięść do góry i np. będąc pod mostem nagrać go od spodu - w Dji nie zobaczycie czegoś takiego, zasięk 4 km, a po za tym latam w goglach co daje niesamowite przeżycie , po przedstawieniu drona na FCC bez problemu osiągam dystans s ponad 1200m wizji na żywo - po za terenem zabudowanym, gdzie nie ma zakłóceń wi-fi oczywiście

Obrazek użytkownika Max

<p>Niestety producent zastosował pułapkę marketingową i przez to mam wielki niesmak do produktów Parrot. Okazuje się że jeśli chce się korzystać z zaawansowanych funkcji lotu to już po zakupie drona w aplikacji sterującej dronem trzeba KUPIĆ możliwość sterowania zaawansowanymi funkcjami lotu. Taka rabunkowa polityka producenta zapewne nie przysporzy mu popularności. Nikt nie lubi gdy się go oszukuje ukrywając dodatkowe ukryte koszty w produkcie w którym nikt by się nie spodziewał dodatkowych kosztów użytkowania.&nbsp;</p>

Dodaj komentarz